20.3 C
Berlin
11:46 - 27/05/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

SÜLÜKLER PARTİSİ KURULMALI!

22:27 - 05/11/2019

Sülük ney derseniz, kısaca açıklayalım; Omurgasız hayvanlardan, solucanlar sınıfının, halkalı solucanlar şebekesinden bir hayvan. Parazit olarak geçinir.

Şimdi sadece hayvandan sülük olmaz. İnsan bir parti kuracaksa kendine en yakın olanı seçmelidir. Böylece parti içinde kendisini yabancı hissetmez.

Sülük partisinin ön şartlarına uyuyorsanız, kapılar hepinize açık.

Başta omurgasız olmak lazım anlaşıldığı üzere. Dik durmak filan yok, lidere diklenmek hiç yok. Bugün tükürdüğünüzü yarın yalamanız istenebilir. Bugün A partisini eleştirirken, yarın A partisinin liderini babanız gibi görebilmelisiniz. Hatta ananız da bu duruma sessiz kalacak kadar omurgasız olmalı.

Yani aileden gelecek bu döneklik, evrimle filan alakalı değil!

Sonra yumuşakçalar sınıfında olduğunuzun farkında olacaksınız. Lider ne derse, yumuşak yumuşak davranacaksınız.

Beslenme şeklinizde, toplumu çeşitli yalanlarla sömürmek olacaktır. Parasını, geleceğini, canını sömüreceksiniz. Hatta şehit kanı ile beslenmek, emekçinin alın terini tüketmek bile zorunuza gitmemeli. Hem de hiç oralı olmadan, insan ayırmadan emeceksiniz her şeyi.

Atatürk’e küfredip geçmişini, ülkeyi satıp bu günleri ve memleketi borca sokup geleceğini sömürürken, hiç hazımsızlık çekmeyeceksiniz.

Yapınız bu saydıklarıma uyumlu ise, ananız babanızın yerine, eşiniz sizin yerinize koyabiliyorsa liderinizi, hiç gecikmeden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sülükleri bir parti içinde toplayabilmek, büyük bir başarı olacaktır Türk siyaseti için!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla