8.3 C
Berlin
11:42 - 07/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Necati Aydın

Necati Aydın tüm yazıları ile Ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

SABRIN SONU SELAMET!

02:03 - 24/06/2019

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı adayları kıran kırana seçim için yarıştı oylar sayılırken hile yapıldı diye bir zarfa konulan 4 pusulanın 3 doğru 1 yanlış sayıldı gerekçesini gösteren açıklamasını yapan YSK, IBB seçimlerini yeniletirdi. Mazbatanı alan 18 gün belediye başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu verilen karara saygı duydu.

**

Seçimlerin tekrarına razı oldu. Beylükdüzün`de tanınan bir politikacı kısa sürede dünya medyasında manşetlerden okunur tanınır oldu. İmamoğlu’nu sadece İstanbul değil Türkiye ve Dünya merakla izledi. Sabırlı ve kararlı davranışı, olgun ve dürüst duruşu, hak, hukuk ve adalet için mücadelesi İstanbul halkını kucaklaması toplumsal sorunlara eğilmesi kimseyi ötekileştirmeden halkın önüne çıkarak insan selini insan sevgisini tanımsız bir şekilde, kısa sürede kazandı. 7’den 70 İmamoğlu dillerde dolaşır oldu. Ülkenin cumhurbaşkanı muhalefet liderleri, imamlar, valiler, kaymakamlar, bile ona sert bir cephe aldı herkesim nasıl tuzağa düşürürüz? nasıl suç işletiriz? derdine düştü.

Bunun farkına varan İmamoğlu hiç kimseye taviz vermedi. İllet zillet Fetöcü terörist gibi suçlamalara bile gülüp geçti. Ülkenin 50 yıllık partinin genel başkanı bile tehditler yağdırıp, İstanbul’a mitil attı. Utanmadan sürekli bebek katili dediği Apo’yu umut bildi bir kucaklamadığı kaldı. APO`ya övgüler yağdırdı. Mehterle İstanbul’a geldi. İzmir marşı ile uğurlandı.

Oy farkı 13 ila 14 bin denirken 800 bin oy farkı ile Ekrem İmamoğlu seçimi tekrar kazandı.

Ülke dara düşünce yeni Mustafa Kemaller ortaya çıkmıştı. Vakıf ve Cemaatlere hurafeci cinci muskacılara parsel parsel dağıtılan İstanbul artık yorulmuş bitmiş durumdaydı

**

İstanbul yoruldu, Biz Yorulduk aylardır gecesini gündüzüne katan; Hak, Hukuk ve Adalet İçin, Demokrasi İçin, Oylarını esirgemeyen tüm İstanbul’a herkese sonsuz teşekkürler HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU. Bundan sonra azimle sabırla yeni projelerle üretim vizyonu ile korkmadan yılmadan huzur ve güven içinde yaşanacak bir İstanbul özlemini yaşamak istiyoruz.

Tebrikler sabırlı insan, İstanbul Büyük Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu yolun aydın ve açık olsun.

2. Defa görevin hayırlı olsun.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla