16.2 C
Berlin
01:14 - 12/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Av. Nurullah Aydın

Av. Nurullah Aydın arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

PUSULAR VE ŞANTAJLAR ÜLKESİ Mİ?

16:47 - 19/06/2010

Eşikteki yeni pusu ve şantajlar, herkesi tedirgin etmeye devam ediyor. AKP etkin muhaliflerini dinletip, yayınlatıp, yargı kıskacına alıp, etkisizleştiriyor.

Belli kişiler yani muhalifler malum odaklar tarafından teknik takip altındadır. Dinlemeyi yapanlar kimin kimle ilişkisini öğrenirler ve o kişi izlenerek görüşme ya da buluşmaları kayıt altına alınır. Bu kayıtlar, bir yolla internete sızdırılır.

Ve bütün bunlara tanık olanlar suskun..

Belli ki bu işi yapanlar hedef aldıkları ve kendilerine düşman gördükleri hakkında Ergenekon ve çete benzeri bir suçla ilgili kanıt bulamayınca belden aşağı yollara tevessül edebiliyorlar.

Öyle çünkü böyle bir ilişkinin belgelenip internete servis olayı profesyonellerin yapabileceği bir şeydir.

Peki amaç ne?

1) Karşıt gördükleri kişiye zarar vermek ve onun üzerinden kişileri yıpratmak, yasak ilişki ve faaliyetler bağlamında topluma kötü sunmak!
2) AKP’ye direnç gösteren asker-sivil bürokratından gazeteci ve işadamına kadar geniş kesimlerde bu örnekle korku salmak.

Evet şekilde görüldüğü gibi Türkiye artık pusular ve şantajlar ülkesi görüntüsü vermektedir.

İktidara karşı isen, yürüyüşünden ötürü bile tıpkı Çetin Soysal misali anında sarhoş damgasını yiyebilirsin!

Bakın; önümüzdeki süreçte AKP’ye muhalefet eden pek çok isimle alakalı olarak art arda kaset servisleri yapılacak. Yapılanlar yapılacakların habercisidir.

Ha bu kasetlerin bazıları kadın, bazıları rüşvet, bazıları iş takibi, bazıları darbeye methiye, bazıları Kürtlere ya da Alevilere sitem, bazıları çirkin dedikodular yapmak, bazıları kumar gibi çeşitli konuları kapsayan montajlardan oluşacak.

Bundan herkes emin!. Bu işleri yapmak için gayri resmi olarak böyle bir yapının kurulduğunu yakından biliyorum. Siyasetçisi, akademisyeni, bürokratı, iş adamı, sokaktaki vatandaş uyarıyor. Dikkat et, sen ve senin gibi iktidar muhalifleri için aylardır çalışma yapıyorlar sözünü herkes birbirine iletiyor.

Tayyip Erdoğan’ın Bahçeli ile ilgili internette acayip şeyler dolaşıyor ama biz ilgilenmiyoruz demesi bile gerçekte dolaylı bir hedef göstermedir.

Evet işaretlerin yoğunlaştığı gibi AKP bundan sonraki süreçte belden aşağı vurmaya devam edecek!

Uzun süre sanal AB masalı, türban, İmam Hatip, Ergenekon ve darbelerle idare eden AKP’nin bundan sonraki metodu bu olacak gibi görünüyor!

Bakın korku deyip geçmeyin, çok ünlü bir işadamının ifade ettiği gibi verilebilecek en büyük rüşvet korku salmaktır. Dolayısı ile AKP’nin bu kartından sonra kendi geçmişine bizim gibi güvenemeyen ve meydan okuyamayan pek çok kişi susacaktır.

Emin olun bu metotla bugüne kadar boyun eğen ve sırları toprağa götürecek olan çok insan olmuştur ki onların kimler olduğunu tahmin edebilirsiniz!

Evet Hitler’in Mussolini’nin, Franco’nun bile yapmadığı bu dehşet uygulamalar AKP’nin, iktidarı kaybetmemek için neleri göze aldığını da teyid ediyor.

Bazıları hâlâ farkında değil. Bana değmeyen bin yıl yaşasın havasında! Oysa; iktidardan düştüğü gün, Yüce Divan’a gideceğini bildiği için göreceksiniz akla hayale gelmeyecek çılgınlıklar yapıp, dirençler sergileyecekler…

İsmet İnönü sorunsuz bir şekilde güle oynaya iktidarı teslim etti. AKP’liler liderleri ile kargaşasız teslim eder mi dersiniz? Sanmıyorum. Teslim etmemek için her türlü yöntemi uygulamaya çalışıyorlar çalışacaklar. İsmet İnönü’nün hesabını veremeyeceği bir şeyi yoktu, AKP’liler öyle mi?

GüNüN SöZü: Kötü niyetli insanın ne yapacağı belli olmaz, tedbirli ol.

Prof. Dr. Nurullah Aydın
Gazi Ü. İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü Öğr. Gör.

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla