9.8 C
Berlin
01:51 - 19/09/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

“ORMANLARIMIZI KATAR ŞEYHİ YAKIYOR”

18:39 - 21/08/2019

Şimdi ülkemizde yanan ormanlara müdahalenin geç yapılmasındaki sorumluluğu hükümete yüklemeye çalışanlar çıkmasın. Sorumlu tamamen Katar Şeyhi bence.

Katar Şeyhi el Sani, Cumhurbaşkanına 400 milyon dolarlık uçağı hediye edince, bende arkası gelir diye düşünmüştüm. Neticede hediye edilen uçak parası yaklaşık 20 adet yangın söndürme uçağı ve helikopteri almaya yeter bir miktarda. (5 uçak, 15 helikopter gibi). Bu sebepten ötürü, yanan ormanlarımızın suçlusu, yangın söndürme filosu hediye etmeyen Katar şeyhidir!

Yoksa yetkililer görevinin başında. Tarım şehidinin oğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, orman yangınlarında THK uçaklarının neden kullanılmadığı sorusuna “3 tane uçak motoru arızalı şekilde duruyor 3 tanesi de yağ akıtıyor” dedi.

(Türk Hava Kurumu) internet sayfasında ise;

“Avrupa’nın en büyük özel uçak Yangın Hava Söndürme Filosuna sahip olan THK, yurtiçi ve yurt dışında orman, sanayi ve şehirlerdeki yangınlara anında müdahale etmektedir.

TC. Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak; 36 yıldır yaklaşık 26 bin saat yangın söndürme uçuşu gerçekleştirmiş, başta Antalya, Bodrum, Çanakkale, İstanbul ve İzmir olmak üzere 2 bin ‘in üzerinde orman yangınına başarı ile müdahale etmiştir.” Diyor.

Bakan uçmuyor diyor, THK yetkilisi Avrupa’nın en büyüğü bizde diyor.

Sizin de anlayacağınız gibi tek suçlu Katar Şeyhi…

Yangın söndürme filosu hediye etmediği için.

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla