2.9 C
Berlin
13:19 - 26/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Demet Odağ

Demet Odağ arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

KONUT FİNANSMANI / BAUFİNANZİERUNG

22:16 - 23/01/2020

Sevgili okurlarım, bu yazımda sizlerle hayallerimizi paylaşmak istiyorum.

Hepimizin hayali olan, hatta eski zamanlara dönersek annelerimizin hayallerinden bahsetmek istiyorum.

Annemi şöyle hayallerinden bahsederken canlandırıyorum gözümün önünde:

Bütün genç kızların hayali olan, evlenince sahip olmak istedikleri

“pembe boyalı, yeşil tahta panjurlu ev”

Benim de olsun dediği kulağımda çınlıyor. Hep düşünürdüm o anlatırken neden ev pembe boyalı ve panjurlar da yeşil diye; anneciğim böylece kendini çiçek bahçesinde hissedeceğini söylerdi.

Buna benzemez ne hayaller hangi anneler, teyzeler, halalar kurup, hayatında mutlu bir yuvayı yuva yapan evin hayalini görmüştür ve bunlardan bahsetmişlerdir. Hatta Türk film dünyasında da bunlar tema edilmiştir.

Günümüzde bu hayal bir başka boyutta olsa da her kişi için çok önemli ve varoluş dürtülerinin başında olan, nefes almak, yemek yemek ve uyumanın ardından takip eden dürtü: huzur içinde yaşayacak bir konut geliyor.

Bu konu hayatımızda yasam standartlarının değişmesi ve gündemde çok konuşulan ve ayrıca konuşulması haricinde yaşanan gerçek bir kira artısı ve bununla ortaya çıkan geçim sıkıntısı.

Bu konuda bizler neler yapabiliriz? Tabii ki ay ve ay içinde yaşadığımız konutun kirasını ödeyerek ev sahibimizi daha da zengin edebiliriz ama bu gidişe bir son deyip, kendimizin konutunu da kira gibi ödeyerek sahip olup hayallerimizi gerçekleştirebiliriz.

Tabii ki soracaksınız şimdi bu konuda her şeyi biz yapıyorsak sizin rolünüz nedir diye?

Eğer böyle bir düşünceniz var ise Uzman çözümleri gelin beraber görüşelim ve en iyi imkânları sunarak, sizin hayallerinizi gerçekleştirelim!

Biz bu konuda sizi elinizden tutup yol göstermenin haricinde konut finansmanınızı uzman ekibimizin kendi eline alıp, sahsa özel çözümlerle yolunuzda size eşlik ederek işlemlerinizi kolaylaştırıyor ve kendi yuvanızın anahtarlarını elinize almanız için imkanlar yaratıyoruz.

Bu işlemler için sizin ve esinizin veya Finansmanın hangi şahıslar için gerçekleştireceği göz önüne alınıp, gerekli evrakların bir araya getirilmesi ve bir gelir gider hesabi dahilinde Konut finansmanının nasıl olabileceği kesinleştirilir.

Finansmanı yapılacak konut eğer hala inşa evresinde ise, uzmanlarımız bitirilen bölüm çalışmaları dahilinde gelen faturaları kısım kısım ödeyerek, sizin bilginiz dahilinde işlemleri tek elden tamamlar.

Eğer konut bitmiş ise, Tapuya kayıt ile ev/daire bedelinin tamamı ödenir ve hayallerimizi süsleyen konutumuza kavuşuruz.

Bunun haricinde başlamış olan kredilerimize faiz sabitliği bitiş tarihinden itibaren yeniden kredi teklifi alınıp, yıllar önce yüksek faizlerle yapılan sözleşmeleri, daha uygun faizle yeni Kredi alarak (Umfinanzierung/re finansman) yapabilir. Bu konuda siz on yıllık faiz sabitliğinin bitimini beklemeden. Günümüzün düşük faiz fırsatlarından yararlanmak için bu sürenin dolmasına 36 ay kala üç yıl sonra başlayacak kredinin faizlerini sabitleyebiliriz.

Çoğu zaman bu şekilde daha az faiz ödemelerinden dolay, ödemeleri ayni tutarak ana Kredi miktarını daha çabuk bitirip borcumuzdan kurtulabiliriz.

Bu ve benzer konuları uzmanlarımızla yapılacak kişisel randevularda danışıp, size uygun kişisel çözümü bulalım.

Çünkü her kişinin bireysel farklılıkları, kişisel çözüm gerektiriyor.

Hadi bakalım hepiniz hayallerinizi süsleyen eve kavuşmak için, size uygun konutu bulup, Uzman Versicherungsagentur ile konut finansmanı için sizin kişisel çözümünüzü görüşün.

Sevgilerle

Demet Odağ

Kundenbetreuerin

Versicherungsfachfrau (IHK)

LVM-Versicherungsagentur

Whats App Nr.: +49 (0)30 66 86 94 36

www.odag.lvm.de

 

 

 

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla