4.3 C
Berlin
16:44 - 26/02/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Metin Es

Metin Es arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

KANDAN BESLENENLERE LANET OLSUN

18:57 - 27/06/2015

KANDAN BESLENENLERE LANET OLSUN


Türkiye’nin yanı başında dumanlar yükseliyor. Sınırın hemen ötesi alev alev yanıyor. Bebekler, çocuklar, kadınlar, erkekler, gençler, yaşlılar öldürülüyor. 

Mezhebi farklı diye insanların kafaları bedeninden ayrılıyor. Kadınların ırzına geçiliyor. Kadınlar satılıyor. 

Sürekli bombalar patlıyor, tarif edilmez acılar yaşanıyor, insanlar ölüyor. Türkiye’nin Suriye siyasetinde en büyük bedeli yine Türkiye ödüyor. İki milyonun üzerindeki Suriyeli ilticacı Türkiye’de açlık, sefalet içinde yaşıyorlar. 

Sokaklarda, köprü altında, parklarda dilencilik yaparak, fuhuş yaparak yaşayanlar çok.  Büyük bir insanlık trajedisi yaşanıyor. Savaştan kaçıp kurtuldukları Türkiye’de 13 yaşındaki kız çocukları evlenmek zorunda kalıyorlar. 

Suriye’nin bu hale gelmesinde, iş savaşın çıkmasında ve IŞİD’in kurulmasında kimlerin parmağı var, kimlerin desteğinin olduğu bir şekilde ortada. 

AKP hükümeti hala bu insanların acılarını anlamıyor olsa gerek ki, YPG ile IŞİD’i kıyaslıyor ve “YPG daha tehlikeli” diyebiliyor. YPG’ye karşı Türkiye’nin IŞİD’i desteklemesi kabul edilir bir siyaset değildir. 

Sözde yardım MİT TIR’larının hesabını veremeyen bir hükümet var. O silahların neden oraya gittiğinin hesabını veremeyen bir hükümet var. Bunları tespit eden güvenlik güçlerinin neden yargılandıklarının hesabını veremeyen bir hükümet var. 

Sınırdaki bu ateşin Türkiye’ye sıçrayabilme ihtimalini hesaplayamayanlar var. Çünkü zihniyetteki sıçramalar günlük hayatımıza bir şekilde yansıdı. 

Kısa bir zaman önce İstanbul’da fatih Camisi’nde Suriye’deki alevi katliamı lokum dağıtılarak kutlanmadı mı? Lokum kutusuna alevi katliamının yapıldığı köy olan “cisrel-suğur zaferine” diye yazı asıp namazdan çıkanlara dağıtılmadı mı? 

IŞİD için dua edenler, kılıçlarının başka kafaları kesmesi için keskin olmasını isteyenler içimizde yaşıyor. 

Türkiye’den binlerce insanın IŞİD saflarına katıldığını bilmiyor muyuz? Kaldı ki, batılı ülkelerin yazılı ve görsel medyasında, Türkiye’nin IŞİD’e destek verdiği yazılıyor, söyleniyor.

Peki, Türkiye’de yandaş medyanın IŞİD ile ilgili sansürlü ve garip haberlerinin siz gözden kaçtığını mı sanıyorsunuz!  


Bütün bu karanlık zihinlerin birçok hesabından biri de Esat sonrası Suriye’de IŞİD’in kalıcı olması. 

Ey insanlık, ey insanlar, yanı başımızda bebeler ölüyor. Küçücük bedenleri parçalanıyor. Annesinin, babasının kucağında çocuğu can veriyor. 

Bütün bu siyasi cambazlıkları, oyunları anlayabilirim. 

Lakin Müslüman olduğunu, dindar olduğunu iddia eden, Ramazan’da sokakta dahi sigara içen veya oruç tutmayana gösterdiği tepkiyi, hatta sosyal medyada yemekli fotoğrafları hor görenlerin,  alev alev yanan sınırımızdaki çocukların, kadınların, yaşlıların öldürülmesine, kafalarının koparılmasına göstermediği tepkiyi anlayamam. 

Lakin Müslüman olduğunu iddia eden ve gönül verdiği partilerinin sırf siyasi cambazlıklarına ters düştüğü veya kendi ırkından, inancından olmadığı için, bebelerin vahşice katledilmesine seyirci kalmalarını anlayamam. 

Irkına, inancına, kültürüne, rengine bakılmaksızın çocukları ağlatan, onlara acılar yaşatan, insanları katlederek kandan beslen yaratıklara lanet olsun…

Metin ES

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla