23.9 C
Berlin
21:10 - 13/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

HÜKÜMET DARBE YAPACAKTI!

21:57 - 09/05/2020

AKP göreve gelince çok bekledim işleri düzeltmesini. Yolsuzluk, Yoksulluk, Yasaklar kalkacak diye çıktılar seçim meydanlarına.

Yolsuzluğa darbe yapacaktı hükümet, fakat yapmadı. Bugün bile gidin istediğiniz şehre, belediye başkanının partisine bakmadan defterlerini inceleyin. Usulsüzlük çıkmayan belediye bulmak çok zor olacaktır. Usulsüzlük demek, kanuna uymayan işleri kitabına uydurmaktır. Yolsuzluk çıkan ise onlarca belediye olur.

Her ihalede kimlerin cebine para konduğunu araştırsanız eliniz boş çıkmaz!

Bu rüşvet işleri o kadar siyasetçiye bulaşmıştır ki, AKP saflarından ayrılanların çoğu hükümeti eleştirirken susacakları yeri bilirler. Hükümetin devlet bütçesini nasıl kullandığını araştırmak ne haddimize. Ülkenin cemaatlere harcadığı parayı hesaplasak, en pahalı din bizim müritlere inmiş diyebiliriz bir bakıma. Bir cemaatin mal varlığını hesaplayın anlayacaksınız Allah yolunda kula verdiğiniz parayı.

Yasaklara darbe yapar diye bekledik oda boş çıktı. Hükümetin başa geldiği dönemle bugün arasında yasaklarda yok denecek kadar fark vardır. Üç yasak kalkmışsa üç yasak gelmiştir. Fakat şu yaşadığımız günlerde her kes kendi yasağını kendisi koyuyor vicdanında. Yasakları sindirdik içimize. Bir doğruyu yazarken üç sefer okuyoruz sorun çıkmasın diye.

Yoksulluğa darbe yapar diye düşündük, olmadı. Bahane üretmeyi bırakın. Hangi gelir kapısı eskiye göre daha iyi duruma geldi. Borç azalmadı, işsizlik düşmedi. Asgari ücretlinin durumu zor, emekli deseniz maaşından utanıp fazla söyleyenler var.

En düşük emekli maaşı 1500 TL olacak deyince Cumhurbaşkanımız, kaç dolar edecek diye hesaplarken ben utandım.

Emekli yaklaşık 200 dolar, asgari ücretli 300 dolar almış olacak kurlar buralarda durursa yani.

Kısacası bu işler darbesiz olmaz. İşsizliğe, cahilliğe, yobaza, açlığa, yolsuzluklara darbe yapacaksın. 20 sene neredeyse ülke yönetip bahane üretmeyeceksin başarısızlıklara. Vatandaş 10 sene kemer sıkacak, siyasetçi çalmayacak ve çıkacağız aydınlıklara. Geride bıraktığımız 20 sene ve bu işi düzeltmek içinde bir 20 sene derseniz AKP bu ülkenin 40 senesini doğru değerlendirememiştir.

Bu iş yobazla, üç kuruş için dindar gözüküp hükümeti savunanlarla olmaz. Adam para için dinini Allah’ını satmış dindar gözüküp seni savunuyor, para ve güç bitti mi sana ne yapar artık siz düşünün.

Aldatmış bizi der, bir dakikada Cumhurbaşkanına düşman olurlar.

Kardeş olalım bir 20 sene, çalmadan çırpmadan vatan için çalışalım ve çıkalım aydınlık günlere. Bu işi de bilim sanayi ve teknoloji ile yapabiliriz. Lafla peynir gemisi yürümez. Bak gene konu gemiye geldi istemeden!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla