0.4 C
Berlin
06:16 - 25/01/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

GELECEĞİ CAHİLLER YÖNETECEK!

23:19 - 11/08/2019

Cumhurbaşkanımızın oğlu Bilal Erdoğan “Geleceği Müslümanlar yönetecek “dedi. Bende merak edersiniz diye kendi fikrimi yazmak istedim.

Dünyada ekonomik zorluklar ve küçülmeler arttıkça, yoksullaşan bir seçmen kitlesi oluşacaktır. Yoksullaşan bir kitle eğitim için gerekli bütçeyi bulamayacak ve gittikçe cahilleşecektir. Fakir olmanın bir yan etkisi de kaderciliktir.

Şimdi elimizde cahil ve kaderci bir seçmen kitlesi olacağını tahmin ediyorsak, başkan adayları da bu kitleye hitap edecek davranışları sergileyecektir.

Cahilin adayı, ileri görüşlü ve yüksek eğitimli biri bile olsa söylemleri cahilin anlayıp oy verebileceği şekilde olmalıdır.

Daha açık söylemek gerekirse, eğitimi en üst düzeyde olan bir aday cahil seçmenden oy alabilmek için diplomasını saklayabilir kendi halkından.

Bu seçmen tabanı, sadece bizde değil başta ABD olmak üzere diğer dünya devletlerinde de baş rolü oynayacaktır. Yabancı ülkelerde ki seçilen başkanların davranışlarına, dengesiz konuşmalarına dikkat ederseniz düşüncelerimin haklı olduğunu göreceksiniz.

İlkel kabile yönetimleri gibi, insan kalitesine ve eğitimine bakmadan damadı bir işe, yeğeni başka işe, oğlunu filan yere kızını bilmem ne sorumluluğuna atayıp ülke yönetenler çıkacaktır yakın tarihte. Gittikçe fakirleşirsek, eğitim seviyesi düşecek ve cahil sayımız artacaktır. Cahilin seçtiği bizi yönetecekse eğer, geleceğimizi Müslümanlar değil cahiller şekillendirecektir.

İnsan kayırmalar, soruları çalıp kendi adamlarını okula yerleştirmeler. Mezun olanları haksız yere işe almalar görürseniz bir ülkede, suçluyu aramayın boş yere.

Bilin ki aslında yetkililer akıllı, fakat sizin anlayacağınız dilden konuşuyorlar oy alabilmek için!

Ender Özerdem

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla