14.3 C
Berlin
03:03 - 08/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Adil Hacıömeroğlu

Adil Hacıömeroğlu arşivindeki tüm yazıları ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

EL KAİDE’NİN İLETİSİNİ OKUYAN AKP

17:54 - 25/03/2014

20 Mart günü Niğde Ulukışla’daki terörist saldırı, gündeme bomba gibi düştü. Yandaş basın, terör saldırısını fırsata dönüştürmek amacıyla eylemi Esat yanlılarının yaptığını kamuoyuna açıkladılar. Ancak çok geçmeden yakalanan militanların El kaide üyesi oldukları anlaşıldı.
Ulukışla’da eylem yapan militanların asıl hedeflerinin İstanbul olduğu açıklandı resmi ağızlardan. Bu eylemi yapan teröristlerden ikisi Arnavutluk, biri de Kosova yurttaşı. Üçü de Türkçe bilmiyor. Yanlarında Türkçe bilen bir kılavuz ya da tercüman da yok. Bu durum ilginç. Demek ki teröristler, eylem yerini iyi etüt etmişler. Derslerini çalışmışlar.

Ulukışla’da üç şehit verdik. Seçimlerin tozu dumanı içinde şehitlerimiz konusuna eğilmedi siyasal partiler. Eylem, küçük açıklamalarla geçiştirildi.
Peki, El Kaide neden Türkiye’yi eylem alanı olarak seçti? AKP Hükümetiyle Suriye’de müttefik olan bu terörist grup, neden Türkiye’de kan döktü?
El Kaide, daha önce de ülkemizde kanlı eylemler yaptı. Reyhanlı’daki saldırılar dikkat çekiciydi. Cilvegözü sınır kapısındaki bombalamayı unutmak olanaksız.
Suriye’de Esat güçlerinin duruma egemen olması muhalefeti parçaladı. Suudi Arabistan yan çizerek suçu Katar’a attı. Türkiye, çıkış yolları aramaya başladı. ABD’nin kullandığı din bezirgânı terör gruplarıyla arasına mesafe koymaya çalıştı AKP. Yakalanan tırlar, kimyasal silahlardaki AKP parmağı diplomatik alanda sıkıştırdı Tayyibanları.
Uluslararası mahkemelerde yargılanma korkusu sardı AKP Hükümetini. Bu korkuyla terör örgütlerine desteği, biraz gevşetti RTE. Tabi, karşındaki terör örgütü… Yasa ve kural tanımaz. Kendi kurallarını, kendi koyar. RTE ve Davutoğlu’nun uluslararası mahkemelerde yargılanması da umurunda değildir El Kaide’nin. Önemli olan terör örgütünün kendi amaçları…
El Kaide, Ulukışla’da AKP’ye bir ileti yolladı. Benden uzak durma, bana yardımını azaltma, Suriye’de sonuna kadar yanımda ol, dedi. Eğer bunları yapmazsan kalbinden seni hançerlerim, demekte Ulukışla eylemiyle.
Şu anda Türkiye içinde El Kaide ve yandaşı terör örgütlerinin yüzlerce militanı var. Türlü kisveler altında yurdun birçok kentinde ikamet etmekteler. Ne yazık ki bunların hemen hepsi de AKP’nin yardımlarıyla yaşamlarını sürdürmekteler. Büyük olasılıkla ellerindeki silahlar da AKP Hükümetinin gönderdiklerindendir. Anlaşılacağı üzere Türk Milletinin verdiği vergilerle alınan silahlarla Türkiye’nin yurttaşları öldürülmekte. Ne yaman çelişki değil mi?
El Kaide’nin Ulukışla saldırısından üç gün sonra Hatay sınırında bir Suriye uçağı Türk jetlerince düşürüldü. Büyük bir olasılıkla Suriye uçağı, sınır ihlali yapmadı. Sınırımızdaki terör gruplarının temizlenmesi görevi yapmaktaydı uçak. Eğer sınır kapılarımızda yuvalanan El Kaide terör grupları sökülüp atılırsa buralardan, Esat güçleri rahat nefes alacak. El Kaideciler imha edilecekti bu harekâtla.
Ulukışla iletisini iyi okuyan RTE, Suriye uçağına müdahalede gecikmedi. Hem El Kaidecilere “Yanınızdayım.” dedi, hem de yolsuzluk kasetleriyle meşgul olan kamuoyuna yeni bir gündem sundu. Romalı muzaffer generaller gibi çıktı Kocaeli ve İstanbul’da kürsüye. Kitlelerin milli duygularını canlandırmak için TSK’ya teşekkür etti, kutladı pilotları.
Suriye uçağının düşürülmesi sırasında “Alo Fatih”in yönettiği haber kanalının bölgeden canlı yayında olması ilginç. Canlı yayında, Suriye uçağının vuruluş anını izledi Türkiye. Ne rastlantı ama…
RTE’nin Suriye konusunda saldırganlaşmasının nedeni, gündeme ilişkindir. Yoksa bazılarının iddia ettiği gibi seçimleri erteleme amacı yok. Neden erteletsin ki seçimleri? Eğer olağanüstü bir siyasal gelişme olmazsa AKP, seçimlerden istediğini alır. 17 Aralık’ta yerlere serilmiş AKP, CHP ve MHP yöneticilerinin üstün gayretleriyle kendini toparladı ne yazık ki. CHP ve MHP yöneticilerine önerimdir: Ne olur seçime kadar konuşmayın. Konuştukça hata yapıyorsunuz. Bu hatalarınız, AKP hanesine oy olarak dönmekte…
Ulukışla saldırısı son değil, başlangıç. Önümüzdeki günlerde terör örgütlerinin can yakan eylemlerine tanıklık edeceğiz. Yasadışı örgütleri besleyip büyüten AKP, Suriye’deki terörü Türkiye’ye taşımakta. Türkiye’yi, zor günler beklemekte… Biz yine hayırlısı, diyelim.

Adil Hacıömeroğlu

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla