13.3 C
Berlin
02:47 - 12/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

CUMHURBAŞKANI`NA PSİKOTEKNİK TEST!

19:21 - 18/11/2019

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 1 Aralıktan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik teste girip rapor alması mecburi hale getirildi. Ticari araç süreceksen “aklın başında” olacak deniyor kısacası.

Psikoteknik belgesi, kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren, bir belge. Psikoteknik belgesi kişinin bahsi geçen işe uygun olup olmadığını gösteren bir belgedir.

Algılama, dikkat, hafıza, muhakeme ve benzeri yeteneklerine, risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrol ve benzeri davranışlarına bakılıyor.

Şimdi Meclise tümden değil de sadece liderlere ve tabi ki en başta Cumhurbaşkanına bu testin yapılması gerekiyor. Neden sadece liderlere derseniz, bizim ülkede lider ne derse o oluyor genellikle. Liderler aklı başında ise birkaç vekil delide olsa problem çıkmaz!

Şimdi bizim liderlerden kaçı bu sınavdan geçer not alabilir diye hiç düşündünüz mü?

Tayyip Erdoğan 65, Kemal Kılıçdaroğlu 70, Devlet Bahçeli 71, Siyaset öyle bir şey ki, Meclise gelemeyen Deniz Baykal 81 yaşında Milletvekili.

Bir ticari araç kullanmak bu kadar önemli ve sağlık raporu isteniyor ise, Memleketi yönetenler neden Psikoteknik sınavdan geçmiyor. Liderlerin istediği şahıslar, kalitesine bakılmaksızın Meclise alınıyor. Vekil yemini etmek için bile Meclise gelemeyenler, neden aday gösterilir anlayamadım. Liderler ölecek yaşa gelmeden, neden yenileri yetiştirilmez onu da anlamadım.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, bütün liderler sınava sokulmalıdır. Hem sağlıklı hem de aklı başında mı diye!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla