8.3 C
Berlin
11:40 - 07/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Necati Aydın

Necati Aydın tüm yazıları ile Ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

CÜBBELİ AVUKAT!

23:29 - 30/05/2019

İstanbul’da iş mahkemesinde hâkim dosyaya değil Bayan Avukat Tuğçe Ç. bacağına baktığı için duruşmada tartışma çıktı…!

Bir gün sonra HSK, Hâkimi görevinden aldı. Fatih Sultan Mehmet karadan haliçe gemi indirdi diye sevinen övünen millet. Dünya şehri İstanbul’da 566 yıl sonra bazı kurum ve kuruluşlar orta çağ karanlığında yaşıyor gibi. Tuğçe Avukat hanımın mini eteği ile meşgul namus bekçiliği yapanlar var. Bazıları Ülkemizde ortamı germeye çalışıyorlar. Cübbe avukat hanımı gerektiği kadar zaten örtüyor.!

Cübbenin altındaki giyisi, mini etek mi? yoksa kod pantolon mu? onu nasıl giyineceğini bilen avukat bir hanım çok iyi giyinmesini bilir. Gördüğümüz resimlerde onu kanıtlıyor.!

***

Türkiye takriben yarım asırdır kadının saçı, başı, makyajı ve hatta kaç çocuk doğuracak onu tartışıyor. Sonuçta 1945 de atom bombası atılan Japonya’dan yerle bir edilen Almanya’dan 1951 de savaştan çıkan Kore’den teknolojik olarak gerideyiz. Türkiye’deki sorun büyük bir zekâ sorunu. Beka sapa sağlam yerinde.

***

Yukarıda saydığım ve çağdaş medeni ülkeler ne kadının saçı ne de makyajı ile uğraşmıyor. Üretken kadına saygılı ve kadınların daha iyi sosyalleşmesi yani toplumsallaşması için ana okulları, çocuk yuvaları açıp. Kadınları üretime katkı sağlaması için onlara her türlü yardımı yapmaya kolaylık ve imkanlar sağlamaya çalışıyorlar. Ne acı durumdur ki, geri kalmış ülkeler resmen kadınlarla savaşıyorlar. Nasıl giyinecekler? nasıl davranacaklar? ne kadınlar için sevap ya da günah onun kavgasını verip gündem oluşturup, ülkelerin kaderi geleceği ile oynuyorlar. Ya çocuk yaşta tecavüz ediliyor ya da sokak ortasında kurşuna diziliyor. Ihsan kendi kendine sormadan edemiyor. Dünya’da erkekler çok dürüst kadınlar daha mı kötü?

***

Bir ulusun gelişmesi kalkınması için en önemli etkenlerden biride o ülkede iyi eğitim almış ahlâklı ve dürüst kadınların yetişmesi, hizmet sektöründe görev alması çok önemlidir.

***

İstanbul’da görülen iş mahkemesinde hâkimin üstünde cübbesi olan bir avukatla tartışması eteğine karışması hiç hoş kabul edilir gibi bir davranış değildir. Varsa ahlâk kurallarına ve mahkeme salonuna aykırı bir davranışı, bunun da bir usulü olduğunu avukat bayana gereken uyarının yazılı yapılması gerektiğini düşünüyoruz.!

**

Toplumda her kadının kendine özgü bir kişiliği var. Kadının güzelliği, fiziki yapısı, giyim kuşamı pek önemli değil. Önemli olan yaptığı iş ve icraatıdır.

Kadın; önce üretken doğurgan Ana, aşçı, öğretmen, doktor, eczacı ve her şeye boyun eğen, acı çeken, gözyaşı döken, tek kendini savunmayan avukattır…!

Kadınlar bir ulusun aynası geleceği ve kalkınmanın mekanizmasıdır.

Hoşça ve dostça kalın

Necati Aydın

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla