17.1 C
Berlin
12:14 - 07/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Necati Aydın

Necati Aydın tüm yazıları ile Ha-ber.com’da.

Diğer Yazarlar

ÇOCUKLARA KIYMAYIN EFENDİLER!…

00:09 - 25/04/2019

Yine bir kız çocuğuna elikanlı ruhu kinli, aslı, nesli, asaleti belirsiz, aile terbiyesi görmemiş vahşi yaratıklar suçsuz günahsız 5 yaşındaki kıza çocuğuna tecavüz ettiler ve ölümüne sebep oldular.

İstanbul Küçükçekçekmece’de ki bu çirkin olay hepimizi çok derinden üzdü.

*

Son 15 yılda ülkemizde 13 bin kız ve erkek olmak üzere çocuklara tecavüzler gerçekleşti. Ne yazık ki, gereken tepki verilmedi. Beklenen caydırıcı cezalar uygulanmadı ve utanmadan, “bir kereden bir şey olmaz” diyen aileden sorumlu bakan olacak anne, “Çocuk bağırmamış” diyen Adalet Bakanı bu milletin psikolojisini bozdu.

Toplum olarak olayları, tecavüzleri çaresizce sansürlü duyduk izledik. Eylem yapmaya tepki koymaya korktuk. Erzurum`da İmam denen ahlâksız engelli bacısını yıllarca kullandı. Olay ortaya çıkınca, “bacımın rızası ile cinsel ilişkiye girdim” dedi berat etti.

*

Kur’an Kurslarında erkek çocuklara tecavüz edildi, “bir kereden bir şey olmaz” denildi..! Konu kapatıldı, “Ensar Vakfı iyi insan yetiştirdi” denildi.

*

Ramazan ayında sahura kalkan imam hıyarı makatına kaçırdı. Saatlerce acısını çekince Kayseri’de hastanede canını zor kurtardı.

*

Camii`de bir bayanla cemaat tarafından çıplak yakalanan imam. “Kur’an hatim ediyorduk dedi.” Camii de tanrı da affetti..!

*

Bir milletin önce ahlâk yapısı çok önemli. İyi ahlaklı temiz ruhlu insan olmak dini vecibelerini yerine getirerek olmuyor. Bu tür aynı pislik tecavüzler Hristiyan dünyasında da var. Rahibeler, kiliselerde cinsel tacize uğrayan binlerce kız ve erkekler. 70 yaşına gelmiş ama hâlâ psikolojik acısını hisseden binlerce müritler vaftiz olmuş kişiler var.

*

Acı gerçek şu her insanın belirli bir yaşta ekmek su gibi cinsel seks ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı gidermenin yolu çocuklar olmamalı. Bunun da bir çözümü bulunmalı daha sağlıklı daha mutlu millet yaratmanın yollarına bakılmalı. Bu konu bilimsel araştırma yapan bilim insanları ivedilikle çözüm yolları aramalı.

Sorunlar çözümler için var. Seks ihtiyacı konusuna kafa yormayan toplumlar mutsuz huzursuz olmaya mahkûmdur. Hasta milletlerden sadece kin, nefret, gözyaşı görürsünüz. Huzurlu mutlu yaşamamın tek yolu çözüm üretmek eleştirmek kınamak ve lanetlemekle sabrederek kısa süre duygularımızı sakinleştiririz. Tepkimizi veririz ama uzun vadeli çözüm yolu değil.

*

Çocuklarına ve torunlarına sahip çıkmayan uluslar boş yere mezar taşı diktirmesin.

Çocuklar bir ulusun yeryüzünün en güzel düşünen gülen meyvesidir.

Onları güvenli, sağlıklı ve huzurlu yetiştirmeliyiz.

Çocuklara kıymayın efendiler.

Necati Aydın

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla