32 C
Berlin
17:50 - 11/08/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ali Sönmez

Ali Sönmez arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

BİZ BU HALTI NEDEN YEDİK

00:06 - 24/10/2018

Ağanın biri bir yerden gelirken yanında çalışan hizmetlisine takılmak ister.

Bana bak Abdullah Efendi!! bu hayvanın bokundan yersen sana bu atı vereceğim der. Abdullah ağanın teklifini taşınır; düşünür hayallere dalar, tamam ağam ben bu boku yerim der. 

Hayvanın pisliğinden bir avuç alır, ağzına atar çiğneyerek yutar. Ağa şaşırır fakat sözünü yemez, hayvanın üzerinden iner buyur bu at senin der. Maraba ata biner ağa yaya köye doğru yaklaşırken, marabanın aklına bir cinlik gelir” ağam şimdi ben atlı sen yaya” köylü bizi böyle görürse ne der? Ben en iyisi bu atı sana vereyim der. Ağa sevinir, peki şartın ne der? Kolay ağam sende bir avuç bu hayvanın bokundan yersen bunu sana geri veririm der. Ağa bakar, taşınır; düşünür, kabul eder, bir avuç hayvan pisliğini yer, tekrar atını geri alır, biner atının üzerine yavaş yavaş köye irerlerken hizmetlisi Abdullah efendiye seslenir, yahuu durup dururken biz bu boku neden yedik der.

Ülkelerin siyaseti ve siyasileri, bazen durup dururken, başlarına bir iş açarlar, kendileri de işin içinden çıkamazlar. Üstüne üstlük birde kendi halklarını zor durumda bırakırlar. Sonrada durup bir saniye bile düşünmezler !!!sahi biz bu boku neden yedik diye…?
Kaşıkçı olayına bakıyorsun, adam konsolosluktan içeri giriyor, biz kabile devletiyiz yaaa iki haftadır dışarı çıkmıyor, durup dururken, bir haltlar oluyor.

Avrupa basının her şeyi biliyor ses kayıtlarından, hatta ABD bu işin içinde olduğundan bahsediyorlar.

 Adamın öldürülüp, parçalar halinde götürüldüğü söyleniyor, bizde hiç bilgi yok. Birde şahlanan ekonomimiz, papazın yüzünden fırlayan Dolar, Euro,” papazın sebep olduğu kriz,” milletçe Mckinsey şirketinden sonra papazı da ülkeden attık. 

Sahi birde ıPhone kıran milletvekilleri, bu işe çok bozulmuşlar, onlara cevap olarak da AKP’li Öztürk Bronson`un tahliyesinden hiçbir şey almadıysak bile hayır duasını aldık demiş, ilginç olan bir gün önceden uçak hazırlanıp izinler alınmış, o zaman durup dururken bu B.…ku neden yedik?

Ali Sönmez

Yazarın Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla