13.2 C
Berlin
12:26 - 05/04/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Prof. Dr. Levent Seçer

Prof. Dr. Levent Seçer arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

AŞK VE SEVGİ GİBİDİR ÖĞRETMEN

17:12 - 24/11/2009

Sen yokken beklemeyi öğrendim, beklerkende seni ne kadar çok sevdiğimi anladım. Sen yokken kalbimin sesini dinledim, bitmeyen gecelerde sabahı bekledim, sen yokken susmayı değil, yağmurla, rüzgarla, toprakla ve güneşle konuşmasını öğrendim. Sen yokken onlarla sana haber yolladım. Rüzgarla fısıldadım kulağına, yağmurla düştüm pencerene, toprakla sürdüm izini, güneşle ısıttım içini, sen yokken sonbahara dökülen yaprakları, susuz kalan çicekleri, sen yokken herşeyin boş olduğunu anladım. Özlemdir insanı yiyip bitiren, hasrettir çektikce acısı dinmeyen, sevgidir kalpten gözlere geçen, yaşamak zor sanattır, sevdiğinden ayrı dahada zor.

Her gece sevda türküsü takılır dilime, hoyrat bir rüzgar eser yabancı, tanımadığın yıldızlar dolaşır semalarımda ve geceler dost olur yalnızlığıma, herşeye inat şimdi dimdik ayakta durmak için, sabret derim pervasız yüreğime, senden ayrı çok zor, birgün unutulmaz bir sevinçle gelirsen bana, sana sonsuz sevgilerimizin kapılarını açarım ilk günkü gibi, gece lambasının altında beni beklersen, şimdi yalnızsın biliyorum ve sende beni düşünüyorsun biliyorum. Hiç durmayacağım yağan yağmurla beraber simdi sana geleceğim. Bir gün ararda seni bulamazsam, sensizliğe veda eder ölüme giderim, belkide daha önce ölümü beklerken bilinmez diyarlarda ararım seni, birgün yine bana CANIM demeni, bensizliğin aslında sensizlik kadar sensizliğin ise ölüm kadar korkunç olduğunu anlar, yeniden bana gelirsen sana kalbimin altın kapılarını açarım.

Seni bu dünyada herşeyden çok seviyorum. Benim biricik aşkımdeli sevdamın adı aşk bahçelerinin en güzel çiçeği, sana gelemesemde kokun gelmesede burnuma dokunamasamda saçlarına görmesemde yüzünü, duymasamda yılana pes etiren tatlı sesini, her keresinde resmine bakarak ağladığımı unutsamda sen hergece rüyama giren, aldığım nefes yaşadığım ömürsün, şimdi seni herşeyinle bana yaşattığın tatlı bağırmalarınla zulmünle bile daha çok seviyorum. Yağan yağmurda kanatları kırılmış çaresiz bir serçe yavrusu gibi sığınacak bir yuvam gibi seviyorum. Yalnız kaldığım bu çaresiz gecelerde sana özlemim hasretliğim dahada çok büyüyor içimde, ne olur sevdiceğim birdaha söyle bana bitmeyecek ve dahada büyüyecek bu özlem de bana buna şimdi daha çok muhtacım. Hiç bir şey düşünmedim hayatta senden başka, seni sevmek ve mutlu etmekten gayri,seni saraylarda yaşatmak kendimi değil seni dünyanın en mutlu kadını yapmaktı dileğim, şimdi Allah’a yalvarıyorum bana bu yaşama gücünü versin diye.

Şimdi seni öyle çok öyle çok özledimki sevdiğim, sen benimsin herşeydende önemlisi taptığım kadınsın, dünyandan at ama yüreğinden atma beni birtanem işte buna dayanamam, ben herşeye her acıya razıyım ama sensizliğe asla. Birkez daha binkez daha sevdim şimdi seni, sadece sevdim ve sevdim seni. Sıcacık nefesini tatlı sesini, melek yüzünü, ağlamaya dayanamadığım gözlerini içimi sızlatan bakışını, gecelerime düşen yıldız misali kadınım en güzel senin mertliğini dürüstlüğünü sevdim saf tertemiz kalbini değişmem hiç birşeye, dün bir kadeh yudumladım içkimden, ama her yudumlayışımda senide yavaş yavaş ölümüne içime çektiğimi unutamıyorum şimdi ve seni böyle sevdim işte birtanem hemde ölesiye tertemiz sevgilerle sevinçlerle sevdim. Benim ilk ve tek aşkım, senim yüreğin bende kalacak bende ondan alacağım gücümü ve bundan sonra dahada dürüst sevgilerin esiri olacağım tıpkı senden öğrendiğim dürüstlüğün adı gibi, benim bir başka benzeri olmayan sevdiğim canım birtanem ömrüm herşeyim , işte şimdi ben nem oldum senden uzakta dahada çok adını yazdım yüreğime adıda ”ÖLÜMSÜZ AŞK OLSUN” dedim. İşte böyle canım ben seni böylesine ölümsüz bir aşkla sevdim, biliyorum bu aşkın çaresi yok ilacı yok, belkide bunu sen okuduğunda ben çoktan bu dünyadan göçmüş olacağım.

Ama unutmaki ben sadece seni sevdim sana aitim ve öldükten sonra da seni seveceğim, bu gün belki yanında olmayacağım ama şunu sakın unutma, senin için tıpkı yaşadığımız o güzel günlerdeki gibi her gün hıçkırarak ağladığımı, sen bir kez değil bin kez uğruna ağlamaya, sen bir kez değil bin kez önünde eğilmeye değersin.

Prof. Dr. Levent Seçer

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla