21 C
Berlin
15:09 - 06/07/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri

Ender Özerdem

Ender Özerdem arşivindeki tüm yazılar ha-ber.com'da.

Diğer Yazarlar

ABD’Lİ ASTRONOTLARA VİRÜS MASKESİ GÖNDERDİK!

17:55 - 31/05/2020

ABD`ye virüs için maske yardımı yapmamızın üzerinden çok geçmedi. Aslında yandaş medyanın gözünden kaçmış gibi gözüküyor bu durum.

Biz şimdi maskeyi göndermişsek, astronotlar da bu maskeyi kullanmışlar ise, bizim de bu işte bir payımız bulunmaz mı? Atsana manşeti, “Maske gelmeden rokete binmeyiz “ dediler. Dolayısı ile biz ABD halkına göndermişsek maskeyi, çöpçüsüne de astronotuna da gönderdik.

Neticede bizim sayemizde hayatta kaldılar beklide. Yoksa ABD kim, maske üretmek kim. Tam yandaş medyalı bir konu bence. Geri kalmış ABD’nin, tıbbi yardıma muhtaçlığı.

Bırakın ABD’yi, özel bir şirketin becerilerini anlatayım da siz karar verin ne kadar geri kaldıklarına.

Kennedy Uzay Merkezi’nden yapılan fırlatma işleminde uzay aracında bulunan ekip, dakikalar içinde uzaya çıktı. Ben olayı izlemek için tam çay demlemiştim ki, çay çökmeden roket geri döndü astronotları bırakıp. Üstünden bir gün bile geçmeden duyduk ki, yolcular uzay istasyonuna gidip diğer ekibe katılmışlar bile.

Yok yok tren istasyonu değil, uzay istasyonu. Saray gibi bir şey düşünün, işte onun gökyüzündeki şekli. Neticede “kul işi” işte!

Hani orda istasyon yapmışlar, çalışma yapıyorlarmış. Yakında Mars için araç gönderip, atmosfer üretme çalışmalarına nasıl başlarız filan diye uğraşıyorlar işte. Bu kadar iş güç arasında maske gelmemiş akıllarına. Ya da beceremediler! Kolay mı, neticede üç katlı maske. Don lastiği bağlanmış tülbent bezine benzetip bizi çekemeyenlere inanmayın sakın.

Tamam uzay yolculuğu da haber oldu ama, bizim yardım kadar dikkat çekmedi.

Washington Times: Türkiye’nin ABD’ye koruyucu tıbbi malzeme yolladığını, karşılığında ABD’den dayanışmanın iyileşmesini talep ettiğini belirtti. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başkan Trump’a yolladığı mektupta yer alan “Umuyorum ki Kongre ve ABD basını da salgın sırasında sergilediğimiz bu dayanışmanın da etkisiyle, ilişkilerimizin stratejik önemini daha iyi kavrayacaktır” sözlerine yer verdi.

Biz gerekeni söylemişiz habere göre. “İnsanlık görün” der gibi bir şey olmuş. Fakat yine de yerinde bir açıklama.

İşte bizim o maskeler olmasaydı, astronotlar şimdi öksürmeye başlamıştı belki de.

Peki hal böyle iken, bu haberi nasıl okumak lazım; “ABD tarafında gönderilen yardım malzemeleri, PKK/YPG işgali altında bulunan Haseke iline bağlı Eş Şeddadi bölgesine teslim edildi. Malzemelerin portatif lavabo ve sabunluklar, dezenfekte mendilleri, MASKELER ve eldivenlerden oluştuğu aktarıldı. Ancak miktarları belirtilmedi.”

Bence hiç okumayın haberleri, belgesel izleyin. Maske bulamasaydı, teröriste göndermezdi bence!

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla