Almanya 'nın en kapsamlı haber sitesi. Son dakika Türkiye, Avrupa, Amerika, Berlin, Hamburg, Münih, Frankfurt, politika, ekonomi haberleri ve yerel haberler

Macron: Türkiye, Libya’ya Suriyeli savaşçı göndermeye son vermeli

20.01.2020 07:07

Macron: Türkiye, Libya’ya Suriyeli savaşçı göndermeye son vermeli

Berlin’deki Libya konferansında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’ye ‘Libya’ya Suriyeli savaşçı göndermeye son verin’ çağrısında bulundu.

Berlin’de düzenlenen uluslararası Libya konferansında konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’den Libya’ya “Suriyeli savaşçı göndermeye son vermesini” istedi.

Macron, “Trablus kentine Suriyeli ve yabancı savaşçıların getirilmesinin beni ne kadar endişelendirdiğini dile getirmek zorundayım. Bunun sona ermesi gerekiyor” dedi.

Macron, Türkiye’yi işaret ederek, “Bundan çıkar sağlayabileceğini düşünenler, kendileri ve hepimizin adına aldıkları riskin farkında değiller” ifadesini kullandı.

 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.