“KORUNMADAN CİNSEL İLİŞKİYE GİRİN “

21.08.2021 22:50

AKP genel başkanı ERDOĞAN en az üç çocuk dediğinde eleştirmiştim. Şimdi haklı buluyorum.

Gençlerde işsizlik birkaç sene içerisinde %33 gibi olur. Bu durumda üç çocuk olsa, kesin biri iş bulacak. Hatta dört çocuk yaparsanız, kesin ikisi iş bulacak bu gidişle. Meseleyi anladınız mı?

Ne kadar çok çocuk yaparsanız, o kadar iş bulma şansı olacak.  30 çocuk yaparsanız en az 10 tanesi iş bulur bu gidişle. Fakat iş bulanlar evden ayrılırsa işte o zaman ekonominiz çöker aile içinde!

Suriye dolaylarından ya da Afgan bölgesinden gelenler 6 çocuk yapıp Türklerin açığını kapatmaya aday gözüküyorlar.

İşte üç çocuk olmayınca ekonomide bozuluyor. Hükümet belki de faizi sizin yüzünüzden düşüremiyor. Enflasyonun yüksek çıkması, ekonominin borçsuz döndürülemediği şu günlerin tek sebebi, sizin prezervatif kullanmanız olabilir mi?

Bankadaki dövizleri bozdurun dedi, dinlemediniz.

En az üç çocuk dedi, dinlemediniz.

Sizin amacınız ülkeyi yıkmak mı?

AKP genel başkanı Erdoğan; “Beypazarı’ndan bir amcamın bana tavsiyesi var, diyor ki; bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim”

Cemaat tavsiyelerini dinleyerek yol almıştı bir dönem, işi “amca tavsiyelerine “kadar getirmiş.

Erdoğan " Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler. Ben sizlere inanıyorum ve aile cüzdanımızı da kızımıza verelim."  Diyerek sözlerini bitirmiş.

Şimdi son cümleden anladığımız kadar, bir düğünde bulunuyor. Hazır gitmişken de “Korunmadan ilişkiye girin, fazla çocuk olsun “demeye getirmiş işi.

Bence o kalabalıkta taze geline “kaç çocuk” yapması gerektiğini söylemesi “ayıp “bir şey!

Bana birisi akıl verse çocuk sayısı hakkında, “ver kızını, hükümette de görev ver toruna doyurmazsam namerdim “der geçerim. Bildiği için, gelmiyor bizim düğünlere.

Sen hele ekonomiyi düzelt, işsizliğe çare bul ve en önemlisi Ülkeyi faiz çıkmazından kurtar da tek sorun çocuk sayısı kalsın.

Sadece ormanlar yanmıyor güzel ülkemde. Ekonomi yanıyor, genç nesil yanıyor, aklınıza ne gelirse yanıyor. Hukuk, yargı Cumhuriyet dersen tütüyor zaten.

Tek sorumlusu da muhalefet ve dış güçler!

Ülkeyi neredeyse 20 sene AKP kadrolarına teslim ettik, geldiğimiz nokta ortada. Depremde iban, yangında iban, selde iban!

Dünyada ibran, ahrette iman …

Torpilli kadroların daha rahat iş bulduğu şu günlerde, hak etmeyenlerin terfi alarak ülke yönetiminde görev almalarının neticesi budur. Vekilin oğlunun vekil, bakanın kızının vekil, liderin damadının bakan olması sonucunda çıkmaza girdik. Hak etmeyen kalitesiz insanlar müdürlüklere geldi.

Hakkıyla terfi alanlara sözümüz yok.

“Benim işim olsun da gerisi önemli değil “diyerek hak etmeden sorumluluk alanlar sattı bu ülkeyi.

Eğitime önem verip yobazlıktan uzaklaşsaydık belki de orman yangınlarını yerli uçaklarla söndürüyorduk, kim bilir!

 

Yorumlar

Mert dedi ki;

2021-08-22 23:22:45

Cevabını zaten yazmışınız. Diyorsunuzki; Hak etmeyen kalitesiz insanlar müdürlüklere geldi. Nitekim ''kalitesiz bir milletin kalitesiz lideri.'' Lafın özü bu değilmi?

Sefa Uysal dedi ki;

2021-08-22 19:53:17

Kimbilir bu gidişin , dönüşü olmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları