7.7 C
Berlin
22:53 - 22/11/2019
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA

Köln Anakent Belediye Başkanı Reker’dan DİTİB’e ziyaret

Köln Anakent Belediye Başkanı Reker’dan DİTİB’e ziyaret

Köln Anakent Belediye Başkanı Henriette Reker, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’na iadei ziyarette bulundu.

DİTİB Genel Başkanı Aşıkoğlu‘nu makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Reker, DİTİB Merkez Camii ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Reker, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi’ni ardından inşaatı bitme aşamasında olan Merkez Camii ve alışveriş merkezini ziyaret etti. Caminin son durumu hakkında bilgi alan Reker, cami bitince kültürlerarası özelliği olan Köln şehrine renk katacağını ve güzel hizmetler de bulunacağını söyledi.

DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu günün anısına Köln Ana Kent Belediye Başkanı Henriette Reker‘e caminin iç mimarisinde kullanılan Selçuklu motifli alçı plaka hediye etti.  

Aşıkoğlu, Başkan Reker‘e ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek kendisine teşekkür etti. Köln DİTİB Merkez Camii’nin biran evvel bitirerek hizmete açmanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Aşıkoğlu, „Camimiz hem Müslümanlar hem de Köln şehri için önemlidir “dedi. Aşıkoğlu’nun sözlerine Başkan Reker de destekledi. 

Ziyarete Köln Anakent Belediyesi Sosyal İşler Genel Müdürü Prof. Dr. Harald Rau, DİTİB Genel Sekreteri Dr. Bekir Alboğa da hazır bulundu.

ha-ber.com

 

İlgili haberler

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla