KAYSERİ SATILIRSA, BÜTÇE AÇIĞI KALMAZ!

26.10.2019 16:29

2020’deki bütçe açığımızı kapatmanın yolunu açıklıyorum.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, "2020 yılında bütçe açığı 138,9 milyar lira olarak öngörüldü." dedi.

Hani 140 milyar bile değilmiş, 138,9 milyar sadece.

Bir de diyor ki “Ak Parti hükümetleri döneminde, bütçe açığı konusunda önemli olumlu gelişmeler sağlanmıştır”.

Bu kadar çalışmış ilerleme sağlamış bir partiye, bende yardımcı olmak isterim.

Şimdi Kayseri hane sayısı yaklaşık olarak 350 bin. Tanesini 50 bin dolardan satarsak eğer, üç aşağı beş yukarı elimize 100 milyar gibi bir para geçer. İşyerleri filanda hesaba katılırsa ve sizin bütçe açığınızın da artacağı düşünülürse, Kayseri toptan satılırsa 2020 bütçesindeki açık kapanabilir!

2021 yılı bütçe açığı için de Bartın, Artvin, Siirt, Gümüşhane, Iğdır, Hakkâri, Kilis, Ardahan, Tunceli, Bayburt illerindeki toplam binaları satar ödersiniz. Kim uğraşacak bu kadar şehirle diyorsanız, Konya’yı tek olarak ta satabiliriz.

Yani küçük şehirlerden 8-10 adet, büyük şehirlerden bir adet yetiyor her yıl. Son noktayı da artık İstanbul ile koyarız çok geçmeden.

Rakamların büyüklüğünü anlamanız için verdim bu örnekleri. Hem de bu açıklar çok yüksek vergiler alınmasına rağmen veriliyor. Alkolden alınan vergi, sigaranın fiyatı, benzin fiyatları düşünülürse ne demek istediğim anlaşılır. Hayatımızın her yerinde yeni vergilerle tanıştık AKP döneminde.50 sente muhtaç oldu dediğiniz eski hükümetler Vatandaştan bu kadar yüksek vergi almış olsaydı zaten mesele o zamandan çözülürdü. Fakat bu kadar yüksek vergiler alınıp, emekliye düşük maaş verilmişken bu kadar bütçe açığı vermek nasıl izah edilir bilemiyorum.

Hele hele “bütçe açığında çok büyük gelişmeler sağladık “diye övünmek! Yazık oldu Memlekete….

Yorumlar

Yazarın Diğer Yazıları