Kaş Açıklarında 45 Göçmen Taşıyan Tekne Battı

23.07.2021 13:39

  Kaş açıklarındaki Kerpe Adası yakınlarında içerisinde 45 göçmenin bulunduğu bir teknenin battığı belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı, batan teknedeki göçmenleri kurtarmak üzere…

Kaş Açıklarında 45 Göçmen Taşıyan Tekne Battı

 

Kaş açıklarındaki Kerpe Adası yakınlarında içerisinde 45 göçmenin bulunduğu bir teknenin battığı belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı, batan teknedeki göçmenleri kurtarmak üzere arama kurtarma çalışması başlatıldığını açıkladı.

Bölgeye iki fırkateyn yönlendirildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Kerpe Adası’nın yaklaşık 60 mil güneyinde, içerisinde 45 düzensiz göçmenin bulunduğu bir teknenin batmakta olduğu bilgisi üzerine TCG GELİBOLU ve TCG GÖKOVA fırkateynlerimiz ivedilikle olay yerine intikal etmiş, bölge “arama kurtarma sahası” ilan edilerek çalışma başlatılmıştır” denildi.

Açıklamada ayrıca bölgedeki denizcilere yönelik olarak da bildirim yapıldığı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında “Denizcilere ilanlar yayınlanarak sahada bulunan ticari gemilere arama sektörleri tahsis edilmiştir. Halihazırda Deniz Kuvvetlerimize ait 2 fırkateyn ve 1 deniz karakol uçağı ile olumsuz deniz ve hava şartlarına rağmen arama-kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

VOA tarafından geçilen Kaş Açıklarında 45 Göçmen Taşıyan Tekne Battı haberinde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Kaş Açıklarında 45 Göçmen Taşıyan Tekne Battı haberi web sayfamıza otomatik olarak VOA sitesinden geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan Kaş Açıklarında 45 Göçmen Taşıyan Tekne Battı haberinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Fransa'da Seçim Tartışmasına

Fransa'da Seçim Tartışmasına "Göç ve İ..

Fransa'da Seçim Tartışmasına "Göç ve İslam" Damgası

"ABD'yle Çok Daha Farklı Konumda Olmam..

"ABD'yle Çok Daha Farklı Konumda Olmamız Gerekir"
Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl Karşılıyor?

Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl ..

Venezuelalılar ABD Yardımlarını Nasıl Karşılıyor?
Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi?

Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi

Okullardaki Salgın Önlemleri Yeterli mi?
Laschet'ten Almanya'da yaşayan Türklere çağrı

Laschet'ten Almanya'da yaşayan Türkler..

Laschet'ten Almanya'da yaşayan Türklere çağrı