Kaplan Döner, Alman Cumhurbaşkanı Sarayına girdi

Kaplan Döner, Alman Cumhurbaşkanı Sarayına girdi

ABONE OL
16:07 - 16/06/2019 16:07
Kaplan Döner, Alman Cumhurbaşkanı Sarayına girdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

 
Kaplan Döner, Alman Cumhurbaşkanı Sarayına girdi

Almanya’da her yıl Cumhurbaşkanlık Saray Schloss Bellevue’de düzenlenen iki günlük açık kapı günü şenliklerine bu yıl Kaplan Döner damgasını vurdu.

Alman Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ve hayat arkadaşı Daniela Schadt özel isteği üzerine Cumhurbaşkanlık Saray Schloss Bellevue`de ilk defa bu sene ziyaretçilere Döner de ikram edildi.

Almanya`da “Döner Kralı” olarak tanınan Remzi Kaplan, Cumhurbaşkanlık Saray Schloss Bellevue`ye Kaplan Döner dönerin davet edilmesinin sevinci ve gururunu yaşadı.

İlk günü politikacılar, sanatçılar ve yabancı diplomatlara, ikinci günü de halka açık olan şenlikte ziyaretçiler 2,50€ döner almak için kuyrukta beklediler.

Almanya Döner Kralı Remzi Kaplan kızı ve CEO’su Belgin Kaplan iki günlük şenlikte yaklaşık 2000 ziyaretçiye döner ikram ettiklerini belirtti.

Alman Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da kendisine getirilen özel döneri aldıktan sonra Kaplan Döner CEO’ları Belgin ve Birol Kaplan ile yaklaşık yirmi dakika sohbet ederek, hem döner hakkında bilgi aldı, hem de ticaretin püf noktalarını öğrenmeye çalıştı.

Döner’in Cumhurbaşkanlık Saray Schloss Bellevue`ye girişi konusunda ha-ber.com`a bilgi veren Kaplan Döner CEO`su Belgin Kaplan şunları söyledi:

“Türklerin Almanya’nın önemli bir parçası olduğunu her fırsatta dile getiren ve Türklere çok değer veren Sayın Cumhurbaşkanı bu yılki senliklerde dönerin de yer almasını arzu etmiş. Şenliği düzenleyen sorumlu Bakanlık Müsteşarı bizi davet etti. Bu gurur verice davete kabul buyurduk ve elimizden geldiği kadarı ile şenliğe renk kattık. Buradaki sunumumuz sadece döner yedirmek ve döneri tanıtmak olmadı. Türklere verilen değerin karşısında hazırlıklarımız ona göre yaptık. Geleneksel Türk motiflerinden oluşan altın çizgili fes ve özel dikim Padişah kıyafetleri hazırlattık. Bakir ve Altın tepsilerde lokum, Türk kahvesi ve ayran ikram ettik. Türkiye’mizi ve Türkleri en iyi şekilde temsil ettik. Konseptimiz özellikle Alman davetliler tarafında büyük ilgi gördü ve takdir topladı.”

İki gün süren şenlik muhteşem müzik ve havai fişek gösterisi ile son buldu.

ha-ber.com / M. Sefa Doğanay / Berlin


Inal

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.