İngiltere'den AKP'ye destek

15.10.2019 11:19

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin 'Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit…

İngiltere'den AKP'ye destek

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin 'Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri' dedi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, dün Londra'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi’ndeki oturumda Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

The Times'ta yer alan habere göre Wallace, "Türkiye, İngiltere'de de terör örgütü sayılan PKK gibi gruplardan kaynaklanan bir tehdit altındaydı, halen öyle ve Türkiye'nin kendisini savunmak için bazen yapması gerekeni yapması zaruri" dedi.

Kendisine harekatın Birleşmiş Milletler ve NATO sözleşmelerine uygun olup olmadığının sorulması üzerine Wallace, "Bu, bu şekilde gelişmesini istemediğimiz bir durum. Ancak olan oldu ve biz bu süreçte insan haklarına riayet edilmesini temine çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar