GÜNDEME KISA BAKIŞ

06.02.2023 21:55

Depremi yaşayan ve yüreğinde hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilek ve dualarımla

Bu musibet olaylar biter mi dersiniz? Çok ilginç olaylar olduğunu ve birtakım akıl almaz planların yürürlüğe sokulduğu kanısındayım.

Kısa kısa bilindiklerin çok az bir bölümünü aktarmak istiyorum. Sizin, daha da derin bakış açılarınızla boşlukları dolduracağınıza eminim.

ABD gemisi gelip burnumuzun dibine demir atacak ve aradan ne hikmetse kısa bir müddet geçtikten sonra umulmadık olaylar patlak vermeye başlayacak. Bundaki arka planı göremeyen, olayın iç yüzünü bilemeyen, tahmin edemeyen var mı dersiniz? Ya da hadi komplo teorisi kurmayalım, iyi niyetle soruyorum: Yaşananların bu olayla ilgisi yok mudur diyorsunuz?

Eee ne de olsa dost, müttefik devletimiz değil mi canına yandımın ABD'si. Kesinlikle bizim kara kaşımız, kara gözümüz için gelmiş olmalı.(!)

Avcı ava çıkarken tazısını yanına alır. Tavşanı görünce de salıverir. Koş tut diye. Bu ABD denen şeytanın işi hep bu düstur üzre değil midir? "Tavşan kaç, tazı tut." Dahası dünyaya düzen, adalet, eşitlik, barış getirme (!) sevdalısı değil mi bunlar. Eeee bu durumda onlardan bize ne zarar gelir ki? Yaşasın düşman, pardon dost ve müttefik ABD.

Yunanın bitini kanlandırdı verdi körükten havayı. Adamlar çakalken onların aynasına bakarak kendilerini arslan sanmaya başladılar. Oysa bilmezler ki gerçek arslan kimdir? Aslında denize dökülen atalarından dolayı bilirler ama cahillik ve hırs gözlerini kamaştırıyor. Üstelik arkasına da Fransız döllerinin verdiği gaz gelince kendilerini lunaparklardaki dev aynalarında görmeye başladılar.

Gün geçmiyor ki kin kusmaya fırsat bekleyen dış güçler Türkiye'yi karalamak, sarsmak ve yolunu saptırmak için ellerinden gelenleri esirgemesin. Kendilerince dünyanın en büyük ve saygın basın organları maşa olup Türkiye’yi cumhurbaşkanını hedef alarak karalayıp yerin dibine sokmaya kalkışmasın. Bunların nedenini sorgulamak gerekmez mi? Neden durup dururken son dönemlerde bu tür olaylar başladı dersiniz? Acaba Türkiye’nin dünya düzenindeki yerinin güçlenmiş olması olabilir mi?

Bugün Ahmet, yarın Mehmet… Cumhurbaşkanının kimliği değil temsiliyeti söz konusudur. Türk ulusu söz konusudur. Vatanın bütünlüğü, ilkelerinin sapmazlığı, tarihindeki vazgeçilmez bağımsızlık tutkusu ve geleceği söz konusudur. Çakalların saldırısı karşısında birlik ve beraberlik ülkenin çıkarları doğrultusunda atılacak en önemli adımlardır. Önemli olan oyunlara ve dış güçlerin tuzağına düşmemek değil midir? Eğer verilecek küçük bir ödün bile söz konusu olursa tasmayı boyuna takacakları gün gibi aşikârdır. Batı denen tek dişliden “aferin” beklemek, ABD denen şeytandan dostluk lakırdılarını duyup kanmak mümkün mü?

Allah dostun da mert olanını nasip eylesin. Vatanın birliği, dirliği ve düzeni için açılan çanakları doldurmamak ve tuzaklara karşı uyanık olmak dileklerimle.

Tahsin MELAN

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları