Göçmen girişimcilere davet var

24.09.2021 00:04

Kültür ve eğitim kurumu KUBİ gGmbh, Almanya'da orta veya küçük bir işletme satın almak isteyen göçmen girişimciler için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda…

Göçmen girişimcilere davet var

Kültür ve eğitim kurumu KUBİ gGmbh, Almanya'da orta veya küçük bir işletme satın almak isteyen göçmen girişimciler için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda şirket devrinin hangi avantajları var, şirket devri nasıl yapılır, göçmenler yasası, devirlerde ortaklık hakları gibi konular irdelenecek.

Almanya'da binlerce işveren, şirketini devredeceği girişimci arıyor. Bu yeni iş sahibi olmak isteyenler için, iyi bir şans anlamına geliyor. Kamu yararına çalışan kurum KUBİ gGmbH, göçmen girişimciler için şirket devirleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kubi, 01.11.2021 Pazartesi günü, saat 18‘de düzenlediği toplantıda göçmen girişimciler için başlattığı şirket devriyle ilgili programı "follow mi"yi de tanıtacak. Zoom üzerinden yapılacak video konferansa isteyen katılabilecek.

Toplantıda Hanau Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih Taşdirek, "İşverenden işverene" konuda tecrübelerini paylaşacak. Avukat Sevim Yılmaz şirket devirlerinde ortaklık hakları, Avukat Hatice Meral, şirket devrinde yabancılar kanunu ve Frankfurt iş kurma merkezi Kompass temsilcisi Ellen Bommersheim da “Şirket devri nasıl planlanabilir ve başarılı bir şekilde uygulanabilir” konusunda bilgi verecek.

Şirket devrinin avantajları çok

Almanya'da gelecek yıllarda binlerce küçük ve orta ölçekli işletme yeni sahibine devredilmeyi bekliyor. Müteşebbisler için pek seçenek, birbirinden ilginç fırsatlar mevcut. "Follow mi" programının amacı, yeni sahibine devredilmek istenen şirketlerle göçmen girişimcileri biran evvel biraraya getirmenin yanısıra şirketi rekabet gücünü, kalıcı olmasını ve istihdamı korumak. Bilindiği gibi şirketi devralanlar mevcut müşteriler, yerleşik yapılar nitelikli çalışanlara da sahip olabiliyor. Kubi, Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı'nın desteklediği "Follow mi" programını Frankfurt Ticaret ve Sanayi Odası (IHK), Rhein Main Zanaatkarlar Odası, Kompass ve Meral & Yılmaz Avukatlık Bürosu ile birlikte gerçekleştiriyor. Bilgi 069-87 00 258 -37 numaralı telefondan ya da www.kubi.info web sitesinden alınabilir. Kazım Doğan www.egazete.de EGAZETE

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Baldwin’e Suçlama Yöneltilecek mi?

Baldwin’e Suçlama Yöneltilecek mi?

Baldwin’e Suçlama Yöneltilecek mi?
Aşı Olmaktansa İşlerini Kaybetmeyi Tercih Ediyorlar

Aşı Olmaktansa İşlerini Kaybetmeyi Ter..

Aşı Olmaktansa İşlerini Kaybetmeyi Tercih Ediyorlar

"Kongre Anlaşmaya Yakın"

"Kongre Anlaşmaya Yakın"
Meksika Sınırında Rekor

Meksika Sınırında Rekor

Meksika Sınırında Rekor