GERÇEK DİNLERDEN UZAKLAŞSAK MI?

08.05.2021 17:41

Birde böyle deneyelim diyorum, kısa bir süre için. Sizin için gerçek din hangisidir bilemeyiz tabi ki. Herkesin inancına saygımız var. Puta tapandan, ineğe saygı gösterene kadar çok çeşit var. Allah sizi de doğru bir din peşinde gidenlerden eylesin.

Şimdi geçici bir din tavsiye etseler ne dersiniz. Bırakın doğruları destekleyip hırsızların arkasından atmayı. Bugün doğrulara veda edin ve hayat güzelleşsin!

Hırsıza yardım ve yataklık günah olmasa mesela. Yalancıdan maaş alıp susmanın sevap kazandırdığını bir düşünsenize. Ne kadar “puştluk “yapsanız, o kadar cennet garanti sayılacak.

Vakıf malını yemişsin, Memlekete düşman olmuşsun hiç önemi yok. Bu dünyada her şey serbest kısacası bizim uydurma dinde. Pudra şekerinden, yetim malı yemeye kadar her şey serbest. Zina filan zaten mesele değil, iki gönül bir olduktan sonra bize ne?

Uydurma din diyorum yanlışlık olmasın. Siz büyük dinlerden birine inanıyorsanız ve yine de arsıza hırsıza susuyorsanız büyük yanlış içindesiniz bilesiniz! İçinizde şeytan varsa gelin yeni inanışa, rahat edelim hep birlikte. Mevcut dinlerden birini kirletmeyin lütfen.

Her türlü zevkinize gereken zemin hazır olacak öbür tarafta. Kumarcısına zar, dansöze etek temin edilecek. İsteyene çiftlik, isteyene balık tutmak için bir göl. Aklınıza ne gelirse artık.

Aklınızdan ne geçerse, “Helal getir “ile anında kapınızda olacak hem de kargo ücretsiz.

(Marka şahsıma aittir, isteyenle görüşelim)

Burada siyasetçilerin yalanına inanıp ta hesap sormayanlar, öbür tarafta dediklerimiz doğru çıkmazsa hakkını da aramasın. Tutmadığımız sözlerden sorumlu değiliz. Tabi ki bizim uydurma dinde verdiğimiz sözler doğru çıkmayacak. Sanki Memleketin vergisini toplayıp fabrikalarını sattım da neyin hesabını soracaksınız ki.

Bizimkisi zaten “çakma” bir din olacak. Ölene kadar gönül rahatlığı ve bir serinlik veriyoruz. Sonrası için bir garanti sunmuyoruz. Söylediklerim öbür taraf için bir “yatırım tavsiyesi” değildir.  Garantisi de yok karşılığı da. Elektronik para gibi bir şey.

Neyse olayı siz anladınız. Neticede Cehenneme giderseniz, nerede hata yaptım diye düşünecek uzun bir zamanınız olacak.  Şimdiden hırsızların rağbet edeceğini görür gibiyim.

Hırsızlar için müjdeyi de sona sakladım;

“Kefene cep diktireceğim “.

Bizim çakma dinde doğruların peşinden de koşmayacaksınız, hırsıza sustuğunuz için vicdan muhasebesi yapmayacaksınız. Keyfini çıkartın hayatın.

Yok ben dinimden memnunum diyenleri duyar gibiyim. Hatta “tövbe tövbe çakma din olur muymuş “diyenlerde çıkacaktır.

Çakma din taraftarı değilseniz ve gerçek bir din inancınız varsa benden size bir tavsiye. Dininizle dalga geçmeden yaşayın o zaman. Namuslu olun, haksızlıklara susmayın. Doğrunun kulu olduğunuzu hatırlayın, doğrulara destek verin.

Hiç değil gerçek dinleri yıpratmazsınız.

Uydurma bir dinin, gerçek inananları olarak tanır toplum sizi.

Gerçek bir dinin, sahte inananları olmaktan daha dürüst değil mi?

Yorumlar

Mert dedi ki;

2021-05-09 20:31:04

Ben zaten günümüzde yaşanan İslam'ın ateisti oldum. Doğruyu doğru, yanlışı yanlış demiyen, ama kendisini dindarım diye ifade edenlerin inandığı dinin ateistiyim. Onların içinde saf tutmak ibadet etmek de ne demek? Onların mescidinde Namaz hak değil batıl olur. Zira onların mescidine Allah'ın melekleri uğramaz. Münafıklardan bir grup, İslâm ve müslümanlar aleyhinde zararlı faaliyetler yapmak, kâfirleri desteklemek, mü’minlerin arasına ayrılık sokmak ve daha önce Allah ve Rasûlüne karşı savaşmış olanların gelip kendilerine katılmasını beklemek maksadıyla bir mescid yaptılar. Üstelik bunlar: “Bu mescidi yaparken iyilikten başka bir şey düşünmedik” diye yemin de ederler. Allah şâhittir ki, onlar kesinlikle yalancıdırlar. (Tevbe 107) O mescidde asla namaza durma! Daha ilk günden takvâ temelleri üzere yapılan mescid, senin namaz kılmana daha uygundur. Orada her türlü günah ve kötülüklerden temizlenmek isteyen kimseler vardır. Allah da zâten bu ölçüde temizlenme gayretinde olanları sever. (Tevbe 108) Dolayısıyla aramızda yaşayan böyle münafık iki yüzlü almancılar da var. YouTube de videoyu izleyin kararı siz verin, bu vatandaş hangi avrupa ülkesinde yaşıyor? https://m.youtube.com/watch?v=oXINl7vIugU&ucbcb=1 Her yıl cebine binlerce euro parayı dolduruyor, altında kocaman 4x Jeep veya Mercedes, yada BMW. Yok o hotel senin, yok bu Sahiller benim, Türkiye'de her yıl cirit atıp tekrar avrupaya geri dönüyorlar. Avrupa’da yada almanya'da Sosyal Demokratlara, veya SOL partiye oy verirler ama, Oy vermek Türkiye söz konusu olduğunda hepsi dindar kesilirler, Liderleri gibi dinci gömleğini giyerler, muhafazakar rolüne soyunarak AKP oy verirler. Avrupa ülkelerinde bizimle beraber içimizde aramızda yaşar bu tip insanlar. Avrupa'nın demokrasi hazını alır hak hukukunu havasını teneffüs ederler. Bu zihniyette olanlarıda ben, işte asıl bu tip insanlardır aranızda yaşayan münafıklar. Zira içinizde yaşayan bu tip insanlara Allah kelamıyla cevap vermek isterim. Öyle insanlar vardır ki, Allah'tan başkasını Allah'a denk tutar, tıpkı Allah'ı severcesine onları severler. Müminlerin Allah'a olan sevgileri ise her şeyden daha ileri ve daha kuvvetlidir. ... İnsanlar arasında, Allah'tan başka varlıkları O'na denk tutan ve onları, Allah'ı sevdiği gibi sevenler vardır. (Bakara 165)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları