24.6 C
Berlin
14:50 - 02/06/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
Fransa GÜNCEL

Fransa’da emeklilik reformu protesto edildi

Fransa’da emeklilik reformu protesto edildi

Fransa’da doktorlar, hemşireler, avukatlar, vergi dairesi ve maliye çalışanları ile pilotlar ve hostesler iş bırakarak hükümetin emeklilik reformunu protesto etti.

Fransa’da avukatlar, maliyeciler, doktorlar, hemşireler, pilotlar ve hostesler hükümetin emeklilik reformu planını protesto etti.

Başkent Paris başta olmak üzere ülkenin çeşitli kentlerinde düzenlenen gösterilerde meslek mensupları iş bırakarak hükümetin emeklilik yaşını kademeli olarak 62’den 64’e çıkarmayı öngören planını protesto etti. 

Cuma günü de emeklilik reformuna karşı toplu taşıma çalışanları tarafından ülke çapında grev düzenlenmişti.

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, geçen hafta yaptığı açıklamada, yıl sonuna kadar emeklilik reformuna ilişkin ülke genelinde müzakere toplantılarının yapılacağını, yasa değişikliğinin gelecek yıl parlamentoda oylanacağını söylemişti.

 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla