LVM Fikret Odağ

Ermenistan Nürnberg’de protesto edildi

20.07.2020 10:38

ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG Ermenistan’ın, Azerbaycan’a saldırıları Nürnberg Merkezindeki Jakops meydanında protesto edildi. Pazar günü, saat 18.00’de başlayan protesto mitingine, Azeri ve…

Ermenistan Nürnberg’de protesto edildi
ha-ber.com/Taner TÜZÜN / NÜRNBERG

Ermenistan’ın, Azerbaycan’a saldırıları Nürnberg Merkezindeki Jakops meydanında protesto edildi.

Pazar günü, saat 18.00’de başlayan protesto mitingine, Azeri ve Türk vatandaşları yoğun ilgi gösterdi. Türk ve Azerbaycan bayrakları donatılmış meydanda, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez “sloganları atıldı.

Azerbaycan milli marşı ile okundu

Miting, Azerbaycan milli marşı ile başladı. Muhammed Hâkim bir konuşma yaparak, Ermeni işgalini kınadı. Azeri Sanatçı İshaq Develi Ozanoğlu ise,

” Biz yalnız değiliz,35 milyon tek vücuduz. Biz, sadece, insan haklarına ve Sulh’e gönül verdik. Artık bıçak kemiğe dayandı. Hazır olun” diye konuştu.

Atatürk’ün mektubu okundu

İyi parti gönüllüleri adına konuşan Sebahattin Yamen ‘de Atatürk’ün, Azeri   Emin Bey ’e yazdığı mektubu okudu. Mektup ’ta şu satırlara yer verildi:

“Mehmet Emin Bey, Men dünyaya senden üç sene erken göz açmışsam. Ancak Bütün Türk aleminde Türkün istiklal bayrağını sen kaldırmışsan ve bayrak enmesin deye men senin elinden alıp ve Türkiye üzerinde dalgalandırmışam. Enmez demişsen, bu bayrak enmeyecek.  M. Kemal Atatürk “.

Saygı duruşu yapılan miting ’de şehitlerin tek tek adları okundu ve hep birlikte burada denildi.

#

Yorumlar

İlgili Haberler