DOĞUŞTAN KÖRÜM

24.10.2021 21:13

New York’ta, Brookleyn köprüsü üzerinde kör bir dilenci bir şairin dikkatini çeker, dilencinin önünde bir tabela vardır, şair dilenciye kazancının ne kadar olduğunun sorar, dilenci miktarı söyler, şair cebinden bir kalem çıkarır tabelanın arkasına bir şeyler yazar ve yoluna devam eder. Bir hafta sonra yolu aynı yere düştüğünde dilenciye kendisini tanıtır, dilenci şaire iltifatlar yağdırır. Size ne kadar teşekkür etsem azdır kazancım iki katına çıktı fakat merak ediğim tabelaya ne yazdınız lütfen söyler misiniz der.

Şair senin tabelanda doğuştan körüm yardım edin yazıyordu, bende tabelanın arkasına „Bahar gelecek ama ben yine görmeyeceğim” diye yazdım der.

Bilindiği gibi Almanya’da birkaç seçim aynı anda vardı ve hepsi bitti, şu an Koalisyon görüşmeleri devam ediyor. Büyük bir ihtimal SPD-FDP-Yeşiller iktidarı kurmaya yöneldiler, on beş konu üzerinde de anlaşma sağlanmış görünüyor. Önümüzde birikmiş dağ gibi sorunlar sizleri bekliyor.

Sağlık sektörünün sorunları, Okullardaki ve meslek yerlerindeki sorunlar, yuva sorunu, trafik sorunu, bitmeyen (baustellen) sorunu, işsizleri ölüme mahkum edercesine kocaman bir Hart IV sorunu, birde acil çözülmesi gereken akar yakıt ve Benzin sorunu, karteller pandemi dönemindeki azalan karlarının acısını alır gibi 1.14€ olan benzin fiyatları şu an itibarıyla 1.74€ ‘e çıkmış durumda. Bu sadece kartellerin değil aynı zamanda devletin en büyük vergi kalemi olan bir sorun, fakat hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. Emeklilerin durumu içler acısı, temel gıda fiyatlarına %30-40 zam gelmiş durumda maaşlar hala aynı.

Seçimden önce oy isteyen şair gibi politikacılar, halkın önünde duran bu tabelaya birkaç dokunuşla toplumun refahını biraz rahatlatacak mısınız, yoksa dilencinin önündeki yazı gibi ben doğuştan körüm bu kazancınıza razımı olun diyeceksiniz?

Tüh kör talih az kalsın unutuyordum, biz Mehdi’yi beklerken Ankara’ya Talibanlar geldi, VIP salonunda karşılandılar, Emevi Camii’nde namaz kılalım derken adamlar Ankara’da namaz kıldılar ne diyeceksin?..

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları