LVM Fikret Odağ

DOĞRUYU KURBAN ET, DERİSİNİ VAKFA VER!

31.07.2020 22:15

Bu kurban ne kessek diye düşünme, Cumhuriyete hisseli gir. Doğruyu kesti bir kısım insanlar. Hem de derisini Cemaatlere verip. Yalan, hırsızlık, üçkağıt…

Bu kurban ne kessek diye düşünme, Cumhuriyete hisseli gir.

Doğruyu kesti bir kısım insanlar. Hem de derisini Cemaatlere verip. Yalan, hırsızlık, üçkağıt ile kurulan bir gelecek hayalleri vardı. Her türlü destek geldi bazı siyasetçiler tarafından.

İmam değil sanki Peygamberden ileri mevkiler verildi bazılarına. Çal dese çalacaksın, soyun der diye zaten iç çamaşırı giymeden hazır bekleyeceksin. Sorgusuz yapacaksın emirleri. İtiraz etmeden ve imamlara “şirk” koşmadan yapılan bir ibadet. Bir kula bu kadar sorgusuz teslim olduktan sonra, bir adım ötesi yeni bir din sayılır.

Önce doğruyu keseceksin kurbanda. Sonra haysiyeti kurban edeceksin bu uğurda. Şeref filan zaten bir vakıfa bağış olarak gitmiş. Hırsızlıkla elde ettiklerin için, şükür kurbanı olarak dağıtmışsın namusunu.

Geçmişe bakmadan ileriye gitmek istiyorsun bu çıktığın yolda. Yükseldikçe daha “dindar” gözüküp, daha çok batıyorsun namussuzluğa. Yıllar geçtikçe daha çok yalana şahitlik yapıp, daha çok doğru gibi laflar söylemeye çalışıyorsun.

Yönetimi ele geçirmek için her türlü yolun helal olduğu bir hikâye ile başlıyor her şey. Cumhuriyeti yıkmak ve yeni bir yönetim için yetkileri ele almak için, her türlü dinsizlik tavsiye ediliyor.

Yalan, hırsızlık, namussuzluk kısacası aklınıza ne gelirse!

Her şeyi yap, yeter ki Cumhuriyet yıkılsın.

Kes bu kurbanda namusunu. Hatta ailecek hisseli gir. Hiçbir şey olmaz kafanı yorma deniyor insanlara.

Karın tokluğuna bir karakter sefilliği, kolay iş değil. Ya da Cennet karşılığında her denileni yapmışsın. Kandırmışlar kısacası.

Karnını doyurabilmek ya da çocuklarına bakabilmek için hırsızlara yakın durup doğruları harcamak gerektiğine inanan insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir iş bulabilmek için iyi bir eğitim değil, iyi bir siyasetçiye yakın durmak daha çok işe yarar mı sorusuna cevapları siz verin.

Kısacası birkaç kurban sonra, kesecek bir şeyiniz kalmayabilir.

Size ihtiyaçta kalmaz bu durumda.

Bir akşam bakmışsınız ki, yeni kadrolara ihtiyaç duyulmuş ve eskiler harcanmış bir kalemde!

Asıl imam kim? Bu soruyu cevapladığınızda her şey baştan başlayacak. Her şeyin gizli yapıldığı, konuşmaların bile şifreli olduğu bir yapıda sizce lider “kabak “gibi ortada olur mu?

Yoksa hükümette saklı bir imam, kılıcını çekmeye hazırlanıyor mu?

Birkaç isim öldükten sonra, geçmişle bağ kopartılıp yeni düzen başlayacaktır.

İyi bayramlar …

#

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler