17.5 C
Berlin
13:41 - 24/09/2020
Almanya Haber – Berlin Haberler – Son Dakika Avrupa Haberleri
ALMANYA Hamburg

Din görevlisi Cemal Kınacı Elbe nehrinde boğuldu

Ankara Altındağ İlçesi Karapınar Camii imam Hatibi iken, Hamburg Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde faaliyet gösteren IGMG Stade Medine Camii‘nde görev yapan Cemal Kınacı, serinlemek amacıyla girdiği Elbe nehrinde ters akıntıya kapılarak hayatını kaybetti.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, vefat eden din görevlisi Cemal Kınacı’ya rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Türkmen, “Kısa süreli din görevlisi olarak görev yapan Cemal Kınacı, ‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışı ile insana hizmeti en büyük şeref, din görevlisine hizmeti ise dine hizmet olarak gören hocamızdı. Kısa süre görev yapmış olmasına rağmen bölgede yaşayan Müslümanların sevdiği, hizmete gönül vermiş, gecesini ve gündüzünü insanlara yardım etmeye ayırmış çalışkan bir din gönüllüsüydü. Hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve teşkilatımıza başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum.”

Elbe nehrinde ters akıntıya kapılan din görevlisi Cemal Kınacı, çevrede olayı görenler tarafından sudan çıkarılmış, olay yerine ambulans çağrılarak müdahale edilmiş, daha sonra hastaneye kaldırılmış ancak kurtarılamamış.

Almanya’da otopsi işlemleri tamamlandıktan sonra Merhum Cemal Kınacı’nın cenazesi Türkiye ‘ye gönderilecek ve Samsun’da defnedilecek.

 

İlgili haberler

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çerezler (cookie), ha-ber.com web sitesini daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlamaktadır. Anladım daha fazla