CUMHURBAŞKANI KAFASINA GÖRE DAVRANAMAZ!

22.10.2019 21:38

Devlet her şeyden önce gelmeli. Kuralları, uzun dönemli siyaseti filan olmalı. Hukuk olmalı her şeyden önce.

Aklına esti diye, haklı ya da haksız ABD de hapis yatmış bir insanı, İstanbul borsasının başına getiremezsin Cumhur başkanı olsan da.

Damadını, koskoca ülkede yetişmiş bir insan kalmamış gibi bakanlıklara getirdiğin gibi olmaz bu işler.

2020 yılında en iyi ihtimal ile 140 milyar bütçe açığı vereceksen eğer, uluslararası sermayeden bu paranın büyük bir bölümünü de borç isteyeceksen, borsaya atama yaparken “BEN DEDİM OLDU” DİYEMEZSİN.

Yabancı sermaye, atadığın başkanın ABD mahkemelerinden ne kadar ceza alıp ne kadar yattığını ezbere biliyor. İstanbul’u sermaye merkezi yapacağız derken, bu da hesapta var mıydı?

Borsaya bir müdür atamak için ne şartlar gerektiğini, çocuğa sorsan internetten bakar ve şu suçlardan ceza almamış olması lazım der. Sayın Cumhurbaşkanım atama yaparken kime danışıyor, anlamadım. Tüzüğe aykırı bu atama.

Cumhurbaşkanı “Tüzükteki şartları bilmiyordum” deyip Hakan Atilla ATAMASINI GERİ ÇEKER UMARIM.

Cumhurbaşkanı, her istediğini liyakatine bakmadan istediği yere atayabilir bizim Memlekette. Tek ricam, hiç değilse atama yapılan birimlerin iç tüzüğünü birazcık okumaları.

Bu atama sermaye hareketlerine zarar verir. Bu atama “Ben ABD yasalarını tanımıyorum “demektir. Yok ABD yasalarını tanıyıp ciddiye alıyorsanız, “Atama yaparken iç tüzük filan tanımam “demektir.

Yok hiçbiri değilse, sayın Cumhurbaşkanı, siz söyleyin bu atama NE DEMEKTİR?

Yorumlar

Yazarın Diğer Yazıları