ÇİRKİN!

10.09.2023 21:23

1923 Yılından beri Emperyalizm, ilk yenilgilerini aldıkları Mustafa Kemal’in önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetini yok edilmesi gereken hedef ülke olarak seçmişti

Tunus, Cezayir Afganistan gibi nüfus çoğunluğu Müslüman olan ülkeler demokrasinin, Laikliğin eşit yurttaşların oluşturduğu Türkiye’yi örnek almaları Emperyalizmi çok korkuttu.

Tunus’ta daha öğrencilik yıllarında defterine ‘’Kahrolsun müstemlekecilik, yaşasın Türkiye!’’ Diye yazan, Habib Burgiba, kurtuluş savaşını başlatıp devlet başkanı olduğunda: Bizde Türkiye’de olduğu gibi bir kültür, sanat devrimi yapmak zorundayız!’’ Demiştir.

Laik Türkiye Cumhuriyeti, sadece nüfus çoğunluğu Müslüman olan ülkeler için değil; Fidel CASTRO, Mao ZETUNG, Mahatma GANDİ ve diğer mazlum ülkelerde Türkiye’yi örnek almışlardır.

DP-AP-ANAP-DYP iktidarı ve 12 Mart ve 12 Eylül’de ABD güdümündeki darbecilerin başaramadığı karşı devrimi ‘’Ilımlı İslamcılık’’ yalanıyla 2002 yılında İslami Faşizm kimliğindeki AKP, CHP’nin ve merkez sağın bölünmüşlüğü ile tarihimizde yüzde 35 gibi en düşük oy oranıyla iktidara geldi. (* 1) 

Erbakan-DYP Koalisyonunda İçişleri Bakanı olan Meral Akşener 28 Şubatta TSK, Laik Cumhuriyete sahip çıkarak Anayasanın 4. Maddesi gereği irtica tehlikesi nedeniyle hükümeti uyarmasını Akşener unutmamıştı.

2007 Yılında MHP Milletvekili olan Akşener, aslında Cumhur İttifakında Devlet Bahçeli yerine MHP Genel Başkanı olarak yönetime girmek istiyordu.

MHP Genel Başkanlığını almak için yapılacak MHP Kurultayı, Erdoğan’ın Akşener yerine Bahçeli’yi daha sadık bulması nedeniyle Gemerek Yargıcı devreye sokularak iptal edildi.

Akşener, bu kararla sadece MHP Genel Başkanlığını kaybetmekle kalmadı, FETÖ yandaşı olma suçlamasıyla tutuklanması bile söz konusuydu.

Meral Akşener, MHP’den ihraç edilenlerle İYİ Parti’yi kurdu, CHP 15 Milletvekilini İYİ Parti’ye vererek İYİ Parti’nin seçimlere katılma hakkını sağladı.

Bu dayanışma karşısında İYİ Parti lideri Meral Akşener, "Kılıçdaroğlu'na herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme Sayın Kılıçdaroğlu’nu vasiyet ettim. Çocuklarıyla beraber vasiyet ettim. Siz sahip çıkamaz başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir!" Demişti.

Fakat Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakının Cumhurbaşkanlığı aday olmasına Altılı Masanın beş ortağının oluruna rağmen, Meral Akşener masadan kalkarak bu birlikteliği yok etti.

İYİ Partiden birçok milletvekili ve kurucularının ısrarı ile Meral Akşener Kılıçdaroğlu’nun adaylığına evet dese de seçmen nazarında sadece Meral Akşener değil Millet İttifakı güven kaybetti.

Meral Akşener, seçimlerde ‘’Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’’ Demesine rağmen hem Millet İttifakı hem Kılıçdaroğlu kaybetti.

Oysaki Meral Akşener masadan kalkmadan oy oranı yüzde 16’larda, Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakının oy oranı yüzde 60’larda idi.

Eğer Erdoğan, MHP’nin kaybedeceği korkusuyla Seçim Barajı’nı yüzde 7’ye indirmeseydi İYİ Parti barajı bile aşamayacaktı.

Meral Akşener, baştan beri Bahçeli yerine kendisinin Cumhur İttifakında yer almak istiyordu.

Bu gerçeği ta başlarda yazamama, rağmen eleştiri almıştım.

Şimdi bile o amacından vazgeçmeden Yerel Seçimlerde belki Muharrem İnce’yi de saflarına çekerek Laik Cumhuriyete olan gizli kinlerini kanıtlayacaklardır.

Deniz BAYKAL: Muhtar bile olamayacak RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I Milletvekili yaparak 

Kemal KILIÇDAROĞLU: Siyaset eskisi MERAL AKŞENER’İ Parti Başkanı yaparak

Kendilerinin de siyaset hurdalığına atılmalarının temellini attılar! 

Günümüzde İnsan üç türe ayrılır: Erkek-Dişi-Çirkin! 

Çirkinlik, fiziki görünümden çok

Psikolojik bir çöküşün oluşturduğu

Özyapıdır!

Yıldız AKALIN

 

(* 1) Merdan Yanardağ: İSLAMO FAŞİZM’DE

     BARIŞ PEHLİVAN SS ‘DE çirkinlikleri VE GERÇEKLERİ

     yazdıkları için içerdeler!.

 

 

 

Yorumlar

YILDIZ Akalin dedi ki;

2023-09-12 10:32:18

Meral Akşener, Erdoğan'a yaptığı bu tarihi desteğinin ödülünü, Fetö davasından berat ettirilerek ilk ödülünü aldı.

Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları