BM: Suriye’nin kuzeydoğusunda en az 160 bin kişi evini terk etmek zorunda kaldı

14.10.2019 22:50

BM Genel Sekreteri Guterres 'Suriye’nin kuzeydoğusundaki askeri gelişmeler nedeniyle' evlerini terk etmek zorunda kalan kişi sayısının en az 160 bin olduğunu açıkladı.…

BM: Suriye’nin kuzeydoğusunda en az 160 bin kişi evini terk etmek zorunda kaldı

BM Genel Sekreteri Guterres 'Suriye’nin kuzeydoğusundaki askeri gelişmeler nedeniyle' evlerini terk etmek zorunda kalan kişi sayısının en az 160 bin olduğunu açıkladı.

Birleşmiş Milletler'in (BM) internet sitesinde yer alan açıklamada, “Genel Sekreter (Antonio Guterres), Suriye’nin kuzeydoğusunda, birçok sivilin ölümüne ve en az 160 bin sivilin yerinden olmasına yol açtığı rapor edilen askeri gelişmelerden dolayı büyük endişe duyuyor” denildi.

Açıklamada, "Genel Sekreter, gerilimin derhal azaltılması için çağrıda bulunuyor ve tarafları endişelerini barışçıl yöntemlerle gidermeye çağırıyor" denildi.

Northeast Syria: @antonioguterres gravely concerned over military developments, which have resulted in casualties & displacement of 160,000+ civilians.
He calls for immediate de-escalation & emphasizes that civilians must be protected at all times. https://t.co/A4Rpv3eqPI

— United Nations (@UN) October 14, 2019

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar