BİR ŞEYİ KALPTEN VE GERÇEKTEN İSTERSEK, DÜNYA BİZE YOL VERİR

31.05.2022 21:37

Hepimizin günlük hayatta, gerçekleşmesini istediğimiz birçok dilekleri, Umutları ve hayalleri vardır. Eğer Bizler Gerçekten istediğimiz herhangi bir şeyin gerçekleşmesini kalpten istersek bilmeliyiz ki, Dünya bizimle iletişime geçer.

Bir şeye sahip olmak veya istemek yetmez, istemenin de azı çoğu olmaz. Ona ulaşmak için emek vermek uğraşmak, mücadele etmek gerekir.

Hiçbir şey bize kendiliğinden gelmez.

Eğer bir şeyi isteyip, sadece oturup beklersek, istediğimiz şey asla olmaz ve biz sadece beklemekle kalırız. . Hayatta İnandığımız kuralların başında inandıklarımızı isteyerek bilinç altımıza yerleştirirsek ve de çok büyük beklentilere girmezsek kesin kazanan taraf biz oluruz.

İSTEMEK; istemek başarmanın yarısıdır. Diğeri ise,

MÜCADELE ETMEK; Bir şeyi canı gönülden isteyip caba göstermezsek istediğimiz şey asla bize gelmez, mücadele etmemiz gerekiyor, Hayat ta öyledir. Mücadeledir.

Son olarak ta...

BAŞARMAKTIR; Eğer bir şeyin olmasını gerçekten İsteyip, mücadele ettikten sonra da başarmamak elde değil.

Çok istedin emek verdin gerçekleşmedi diyelim, Hayal kırıklığı yaşarsınız ama gerekirse bunu göze alacaksınız. Çok istemekle az istemek arasındaki dengeyi bilmeyenler beklentilerinin tutsağı olabiliyorlar.

O şeyin gerçekleşmemesindeki yegâne sebep çok fazla isteyip çok fazla beklentiye girmektir... Her şeyin bir haddi vardır haddini aşmayalım. Olacak şeyleri isteyelim. Olmayacak dua ya Âmin demeyelim. Ne az ne fazla her şeyin dengesini bulursak küçük şeylerden de mutlu oluruz. Bir şey değil bazen çok şeyler istiyoruz. Bunların olması için düşüncelerimize yön vermemiz gerekiyor.

Kendimize yönetmek ile bilinç altısındaki düşüncelerimizi harekete geçirip istediğimizin olmasını sağlayabiliriz.

Çok fazla istemek bizleri hayattan koparıp hayal kırıklığına uğratabilir.

Bir şeyi ne kadar çok hayal ederseniz isterseniz, gerçekleşmediğin de üzülürsünüz.

En güzeli ve doğru olanı ise, Beklentilerimizi çok fazla yüksek tutmayıp istediğimiz her neyse sonunda başarmaktır.

Beklentilerimiz bizlere isteğimizden daha kötü bir sonuç, hayal kırıklığı duygusu doğurur...

Mutlu olmak istiyorsak; kimseden bir şey istemeyelim. Beklenti içine girmeyelim. Istediğimiz ne varsa kendimiz çaba verelim ve elde edelim.

İsteklerimiz. Gerçek

Umutlarımız. Beklentisiz olsun. Sevgilerimle...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları