Berlinli gazetecilerden Kasım toplantısı

Berlinli gazetecilerden Kasım toplantısı

ABONE OL
14:56 - 17/11/2019 14:56
Berlinli gazetecilerden Kasım toplantısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Berlin’de ATGB üyesi gazeteciler Kasım ayı üye toplantısını gerçekleştirdi.

ATGB (Avrupa Türk Gazeteciler Birliği) Berlin üyesi gazeteciler ayda bir gerçekleştirdikleri üye toplantılarının 6.sını Berlin TDU salonunda yaptı.

Toplantıya gazeteciler Özlem Coşkun, Ebru Duman, Mümtaz Ergün, Aysel Özkan, Ayşen Karaman, Çiğdem Hızkan, Münir Bağrıaçık, Hikmet Tekemen, Murat Tosun, Sefa Doğanay, Yasemin Sarıoğlu, Mustafa Temel, Onur Doğanay ve Ali Yıldırım katıldı.

Ayrıca, Berlin Yunus Emre Enstitüsü Kültür Sanat Koordinatörü Dr. Fatma Yıldız da konuk olarak toplantıda yerini aldı. Yıldız, Berlin Bergama Müzesi ile birlikte yürüttükleri “Berlin Duvarı ve Türkiye Toplumu”nu konu alan bir proje için gazetecilerle birlikte çalışmak üzere görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı, Dr. Fatma Yıldız’ın kısa bir proje tanıtım sunumuyla başladı. Daha sonra gazetecilerin soru, görüş ve önerilerini alan Yıldız toplantıdan ayrıldı.

Ardından, gazeteciler toplantı gündem konularını madde madde görüşerek çeşitli kararlar aldı.

Toplantının bir parçası olarak ha-ber.com Genel Yayın Yönetmeni Sefa Doğanay uzun yıllara dayanan gazetecilik anılarını Berlinli gazetecilerle paylaştı. ATGB Berlin üyesi Hikmet Tekemen ise Doğanay’ın Berlinli bir gazeteci olarak şimdiye dek edindiği deneyimlerini ve anılarını bir video ile kayıt altına aldı.

Gazeteciler, ATGB Berlin’in 7. toplantısını 9 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirmek üzere toplantıyı sonlandırdı.

ha-ber.com / Berlin

Fotoğraflar: Hikmet Tekemen

 

Inal

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.