Berlin ADD`nin deprem yardımları ayrıntılı şekilde tanıtıldı

Berlin ADD`nin deprem yardımları ayrıntılı şekilde tanıtıldı

ABONE OL
16:35 - 19/11/2023 16:35
Berlin ADD`nin deprem yardımları ayrıntılı şekilde tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Berlin-Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği’nde düzenlenen toplantıyla 6 Şubat Hatay Deprem faciasının ardından bölgeye yapılan yardımlar ayrıntılı bir şekilde tanıtıldı.

Toplantıya telefonla katılan HATSEP Yönetim Kurulu Üyesi öğretmen Müslüm Kabadayı, “Başta Konteyner Çocuk Kütüphanesi yapımı Berlin ADD’nin yardımlarına yürekten teşekkür ediyoruz “ şeklinde konuştu.

ADD’nin önce 8 Mart ve 22 Nisan Kermesleriyle Depremzedeler için maddi yardım topladığını ve başta Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Defne Şubesi olmak üzere yardımların yöreye gönderildiğini belirten Berlin-Brandenburg ADD Yönetim kurulu Başkanı Olcay Başeğmez, “özellikle kadın üyelerimizin fedakâr çalışmaları sonucu düzenlediğimiz 2 Kermes’imiz büyük bir başarıyla sonuçlandı. Berlin’e gelerek depremin sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapan Hatay Kültür Sanat Edebiyat Platformu Yönetim Kurulu üyesi Müslüm Kabadayı’nın sunumundan doğrusu çok etkilendim. Kendilerini derneğimize davet ederek çocuklara yönelik neler yapabileceğimizi konuştuk. Özellikle Cumhuriyetimizin Aydınlanma Devrimi’nin yöre çocuklarının yaşadıkları karabasanı unutabilmelerine yardımcı olması gerekiyordu. Sonunda yöreye çocuklar için bir Konteyner Kütüphane yapılması kararına vardık” dedi.

Kısa sürede yapılan Konteyner Kütüphanenin açılışına ADD adına o dönem Türkiye’de bulunan dernek saymanı Ali Kemal Aksoy katıldı.

Koyunoğlu İlköğretim Okulu bahçesindeki törene katılan Ali Kemal Aksoy, “Yöre insanının bana gösterdiği konukseverliği yaşamım boyunca unutmam imkânsız. Öğrencilerin sevinçlerini görmek benim için büyük bir mutluluktu.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Toplantıya katılan HATSEP Berlin temsilcisi Macit Şahyazıcı’da toplantıda konuşarak, “Benim çocukluğumun, gençliğimin Antakya’sı ne yazık ki Deprem faciasıyla yok oldu. Sizlerin yöreye yaptığı katkıya bütün hemşehrilerim adına gönülden teşekkürler “dedi. Kaynak: Berlin SES

ha-ber.com/Haber ve Fotoğraflar/ Hüseyin İşlek

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.