Başkonsolos İlker Okan Şanlı TDU’yu ziyaret etti

Başkonsolos İlker Okan Şanlı TDU’yu ziyaret etti

ABONE OL
17:08 - 19/11/2023 17:08
Başkonsolos İlker Okan Şanlı TDU’yu ziyaret etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kaplan
Best

Başkent Berlin’de göreve başladığı 11 Eylül 2023’ten bu yana, kendisine ‘Hoşgeldiniz’ ziyaretine gelenlere (ilk ziyaretçilerinden biri de bendim) hayır diyemeyen misafirperver Başkonsolos İlker Okan Şanlı hemen hemen her gün birkaç sivil toplum kuruluşu, dernek, cami ve spor kulüplerine ziyaretlerine devam ediyor.

“Başkonsolosluğumuz evinizdir. İnsanımızla her vesileyle bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Burası sizin evinizdir. Mesai saatleri dışında acil durumlar için nöbet telefonumuzu (+49 163 951 93 46) arayabilirsiniz.” diyen Başkonsolos Şanlı, geçtiğimiz günlerde Türk-Alman İşverenler Derneği’ni (TDU) ziyaret etti.

Ziyareti ile ilgili bilgi veren Şanlı, “TDU Başkanı Remzi Kaplan ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Remzi bey ve ekibi, Berlin’deki göreve başlamamın ardından beni ilk ziyarete gelenler arasındaydı. İade-i ziyaret amacıyla oldu bu ziyaretim. Umarım gecikmemişimdir. Geldiğimden bu yana yoğunluktan dolayı ancak fırsat bulabildim. Zaten biz hep birlikteyiz. Gönüller bir olsun, mekanlar fark etmiyor. Bundan sonra da beraber ve birlik içinde olmaya devam edeceğiz inşallah.” dedi.

Ziyaretle ilgili bilgi veren TDU Başkanı Remzi Kaplan, “Sivil toplum örgütü olarak bizim başkonsolosumuzla ilişkilerimiz her zamma iyi olmuştur. Bizi ziyaret etmesi bize onur verdi. Başkonsolosumuz bütün sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor ve tanışmak istiyor. Ben burada olduğum sürece temaslarda bulunmak istediğini söyleyerek TDU’yu da ziyaret etti. Bize yarım saatlik bir zaman ayırmıştı ama ziyareti yaklaşık 1,5 saat sürdü. Çalışmalarımız ve düşüncelerimiz hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Çok olumlu ve çok güzel bir toplantı oldu, kendisine teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

TDU Basın Sözcüsü iş insanı Doğan Azman ise, “Sayın Başkonsolosumuz bizi ziyaret etti, biz de bu ziyaretten çok memnun kaldık. Her zaman biz Türk-Alman İşverenler Birliği olarak konsolosluk veya büyükelçilikle çalışmalarımızda karşılıklı katkılarda bulunuyoruz, bu sebeple bizim için çok önemli. Başkonsolosumuzun bizim yanımızda olması ve bizi desteklemesi çok olumlu. Bizimde amacımız sivil toplum kuruluşu olarak Berlinli vatandaşlarımıza hizmet vermek.” şeklinde konuştu. Kaynak: Berlin SES

ha-ber.com/Haber ve Fotoğraflar/ Hüseyin İşlek

Inal

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.