ALLAH ZALİME NEDEN YARDIM EDER?

07.08.2022 12:43

Hiç düşündünüz mü, zalimlerin egemenliği neden bitmiyor?

İngiltere’nin geçmişi sömürgecilikten geliyor. Hiç şüphesiz onlarca ülke sayarsınız bir çırpıda, geçmişinde köleleri kullanan. Afrika’da eski sömürge olan, şimdi ise madenleri yağmalanan insanları herkes biliyor.

Gelişmiş ülkeler, Müslümanlara göre “gavur “sayılır ve zalimdirler.

Peki zalimler gittikçe büyüyorsa ve Müslüman kesim zayıflıyorsa sebebini düşündünüz mü?

Başta eski zalimlerden Firavun gelsin aklınıza, binlerce sene hüküm sürdü hem de “Allah benim “dediği halde.

İsrail’i beğenmiyorsunuz, yerinden oynatamayacağı taş yok.

ABD deseniz Marsa gidiyor, biz eve giderken düştüğümüz çukurda dingili kırıyoruz.

AB desen dünya batsa, kurtuluşu hazır.

Ortadoğu'da başı sıkışınca kurtuluş yolu Avrupa’ya kaçıştan gelir, uzaktan konuşurken beğenmez İnsanlar. Bugün 500 EURO emekli maaşı versinler, %90 ı Memleketini yakar içeriden.

Zalimin işi mazlumdan iyi gidiyor, bu tespiti yaptıktan sonra diğer meseleyi de açıklığa kavuşturalım.

Peki zalimin tarafında neden duruyor.

Bence cahile bu dünyayı teslim etmektense, zalimin tarafını tutuyor!

Zalim bilimde gelişmiş, okumuş ve okutmuş. Kendini geliştirmiş.

Zalimin elindeki güçleri cahile ver, dünyayı yakar.

Cahil elinde bir kılıç varken din adına kafa kesiyor, bir bidon benzin bulsa canlı canlı yakıyor.

Bu adamların eline nükleer güç verseniz, “benim sarayın lambası gündüz gözükmüyor” diyerek güneşi bile söndürür.

Cahilin adaleti olmaz, hukuktan anlamaz. İnsan hakları nedir bilmez. Elindeki gücü sonuna kadar kendisine kullanır.

Bir Arap prens ülkesinin parasını, mankenlerle yiyebilir. Aşırı lüks bir yaşantı içinde olur. Ülke zenginliklerini sülalesine kullanır.

Fakat petrol ülkenin gelirini şahsi hesabına geçiren AB içinde bir lider bulamazsınız.

Cahil ile zalim yan yana durunca benimde tercihim zalimden yanadır.

Allah insanı cahil ile terbiye etmesin.

Türkiye bu terbiyeyi çok yakında görecek. Seçimlerde zalim, dinsiz imansız bir aday bulursam hemen oyumu vereceğim.

Kısmet bakalım!

Yorumlar

Mert dedi ki;

2022-08-07 19:16:03

"ALLAH ZALİMLERE YARDIM ETMEZ"! ´´´´´´https://www.youtube.com/watch?v=zV83jPGAre4´´´´´´ İnsanoğlunda iki kafa vardır, bir alt kafa, birde üst kafa. Türk milletinin ise alt kafa ile işkembesi çalışıyor, üst kafa hüsranda. Zira Kur'an'da ayet açık, "Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber) Allah çoğunu affeder. (Şûrâ 42:30) Bu ayetten anlaşılacağı üzere Türk milleti ahlaksız bir toplum olacak ki, AKP gibi başındaki zalim birini başlarına idareci olarak seçti getirdi. ´´´´´´https://www.youtube.com/watch?v=OyItuGEmv1E´´´´´´ Zalim Kimdir? Toplum ve kişi haklarına tecavüz edenlerdir. Bu kamu haklarına saldırı ve kişinin, ister doğuştan ister sonradan elde ettiği hakları gasbetme, her türlü işkence, baskı ve hak ihlali şeklinde ortaya çıkar. Hak ve adaleti dağıtma makamında olanlar, adaletten ayrılırsa; zalim olurlar. Zalim Kimdir? Devlet otoritelerinin fertlere ve toplumlara yaptıkları zulümleri de bu kategoride değerlendirmek mümkündür, halkına zulmeden, onların haklarını vermeyen, şu ayette belirtildiği üzere: Allâh, rızıkta kiminizi kiminizden üstün kıldı. (Rızıkça) üstün kılınanlar, ellerinin altında bulunanlara kendi rızıklarını verip de hepsi rızıkta eşit olmuyorlar. Allâh´ın ni´metini mi inkâr ediyorlar? (Nahl 71), Ve bağlamında bir başka ayetle tamamlayarak, "toplum düzenini sağlamak için gönderilmiş olan Allah'ın hükümlerini uygulamayan bütün kişi ve rejimler, rejimin kurumları zalimdirler" (Maide 45). Zalim Kimdir? Kim olursa olsun toplumun ve kamunun haklarına tecavüz edenler, onların haklarını vermeyenler, hakların kullanımını rüşvet, torpil, baskı, şiddet ve terörle engelleyenler zalimdirler. Yine halkını iyi yönetmeyip onlara haksızlık ve adaletsizlik yapanlar ile, mahkeme ve hukuk işlerinde adaletten ayrılanlar da zalimdirler. Bu zalimler, müslümanlardan da olabilir, inkarcılardan da. Zalim Kimdir? Toplum ve kişi haklarına tecavüz edenlerdir. Tuğyan edenler de azgınlığa düşerler. Kimileri de insanlar üzerinde rabblik taslamaya kalkarlar ve böylece onlara hükmetmek, onlara kendi düzenlerini benimsetmek isterler. Şüphesiz onlar da zalimlerin ta kendileridir (Necm 52). Yukarda bir kaç Ayeti örnek vererek, Allah'ın kelâmı Kur'an'dan, buna benzer ayetlerin zalim kimdir ilgili değerlendirmeleri açıklamalarını çoğaltabiliriz. Zira Kur'an zalimlerden başkasına savaş yok der. Zira Kur'an zalimi yerden yere vurur mazlumun yanında durur onu korur. Meğer Rabbim 1400 Yıl öncesinden 20 Yıl AKP iktidarında yaşanacakları bizleri haberdar etmiş. Ancak biz kulları bunları anlayamayacak kadar Kur'an'dan bihaber yaşadığımız açık değilmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

Yazarın Diğer Yazıları