ABD Hazine Bakanı'ndan Türkiye'ye yaptırım mesajı

14.10.2019 15:37

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ulusal güvenlik ekibinin toplantılarının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yaptırımlarla ilgili bir karar verebileceğini belirtti. ABD…

ABD Hazine Bakanı'ndan Türkiye'ye yaptırım mesajı

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ulusal güvenlik ekibinin toplantılarının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yaptırımlarla ilgili bir karar verebileceğini belirtti.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Türkiye'nin Suriye'ye dönük harekatına ilişkin Beyaz Saray'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Türkiye ve Suriye ile ilgili gelişmeler başlığıyla dün toplandığını ve bugün de toplantı yapacağını duyuran Mnuchin, toplantının ardından ABD Başkanı Donald Trump'ın bilgilendirileceğini belirtti.

Mnuchin, Türkiye'ye ağır yeni yaptırımlar uygulamaya hazır olduklarını ve Trump'ın bu yönde karar alması durumunda bu yaptırımları uygulayacaklarını söyledi. 

soL haber portalı tarafından geçilen tüm haberlerde ha-ber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

Yorumlar