ZORBA DEREBEYİ MİSİNİZ?

Zamanın birinde zorba bir derebeyi, çevresinde olan ne kadar un değirmeni varsa, çeşitli entrikalarla kapattırmış sadece kendi değirmeni kalmış.

Civar halkının başka alternatifi olmadığından, derebeyine mecbur kalmışlar.

Aradan geçen süre içerisinde kuvvetli bir deprem olmuş, değirmen bayağı bir hasar görmüş, neyse tamiratı yaptırılıp tekrar faaliyete geçen değirmeni, beli bir süre sonrada kuvvetli bir fırtına yerle bir etmiş, derebeyi tekrar onartmış çevresel koşulardan dolayı, suyu azalan değirmene başka bir bölgeden su getirmeye başlamış senede uzun süre kuraklık olup değirmenin suyu iyice kesilince değirmenin üzerine şu yazıyı yazdırarak orayı terk etmek zorunda kalmış.

KIRK DEREDEN GETİRDİM AB YİNE DÖNMEZ BU ASİYAB

Ab(su)

Asiyab (Değirmen)

Türkiye’de sonlanan seçimlerin ardından, iktidarın kayıp ettiği büyük metropoller, hemen hemen Doğu ve Güney doğuya atadığı Kayyumların çare olmadığı, hatta daha çok borç batağına soktuğu, birçok il ve ilçeleri, kayıp eden iktidar, diğer seçimlerde, sandıklar açıldıktan, üç saat sonra sonuçları açıklayan YSK bir haftadan fazla bir süre geçmesine rağmen kazananları açıklamamakla birlikte, bazılarının mazbatalarını dahi vermek istememektedir.

Ekonomik çöküş, bu zorba anlayış iktidarın sonunu getirmiştir, asıl acı faturayı Anadolu halk ödeyecektir. Hani o yüzde elli var ya, diğer yüzde elliyi de yakacaktır.

İktidarın bu kadar direnç göstermesindeki sebep, belediyelere gelecek başkanlar, defterlerin içini deşeledikçe, pislikler bir bir gün yüzüne çıkacaktır.

Cumhurbaşkanı bu yüzden belediyeler borç batağında, tüm sorumluluk benimdir diyor.

Ali Sönmez

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıddık Doğan
Sıddık Doğan - 3 ay Önce

Selam dost, denk geldikçe sitedeki haber ve yazıları okuyorum ve faydalanıyorum.Affına sığınarak dikkatten kaçan bazı imla eksiği görürsem düşüncemi yazayım dedim.Derebeyi tek kelimedir ve dere beyi değil,derebeyi diye yazılır.Derebeyimisiniz yerine derebeyi misiniz? şeklinde misiniz ayrı yazılır.Diyeceksin ki burda zaten toplum en basit türkçe cümle bile kuramıyor, okumuyor...Sen de haklısın ama bak ben okudum.Sevgilerimi yolluyorum.

Ibrahim Karagülle
Ibrahim Karagülle - 3 ay Önce

Güzel bir yazi kaleme almissin yüregine emegine saglik.

Turan Pala
Turan Pala - 3 ay Önce

Yorum yok Ali bey;Allah herseyin hayırlısını versin.O kadar büyük bir devletizki her gelen yidi,götürdü ama yinede dimdik ayaktayiz.Saygılarımla

ismail sezgi
ismail sezgi - 3 ay Önce

arti zutun ancak gidersiniz.çatlayin Düşmanlar,bu emekleri boş çikaramayacaksiniz artik,çatlayin

Şahin Özel
Şahin Özel - 3 ay Önce

Allaha : evinde istiklalmarşı okunmadı yasak ve ve ve sasaklayanlar.....

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321