banner269
YENİ ŞEYLER GÖRMEMİZ LAZIM

AKP Genel Başkanı, baskın bir seçimle tek adam olarak Müslüman Biraderlerin dinle, imanla ilgisi olmayan, sadece Türkiye'de başka kılıfa soktuğu Rabia parolasıyla Laik Cumhuriyeti dönüştürmek inancıyla baskın seçime sarıldı.

Sandı ki, Müslim Ağanın desteği yeter de artar bile.

 Ama kazın ayağının öyle olmadığını görüyor olmasıyla karşı karşıya kaldığının farkına vardı.

Muhalefetin adaylarının birer birer meydana çıkışı AKP Genel Başkanını korkutmuşa benziyor.

Kurtuluş Savaşının siyasal öncüsü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Mustafa Kemal Atatürk'ün partisine tezek diyecek kadar ölçüyü kaçırmış.

Tescilli Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı ve danışmanı, akıl hocası Fesli Kadir'in ''Kurtuluş Savaşını keşke Yunan kazansaydı.'' Diye tepinmesine karşı durmak şöyle dursun, hastanelerde ziyaret ederek destek verdiğini elbette bu ülkenin hangi inançtan, etnik kökenden olursa olsun, vatan savunmasında şehitler veren bir ulusun yurttaşları olarak gereken yanıtı elbette bu seçimde verecektir.

AKP Genel Başkanının ‘'projelerini sorun'' diye yandaşlarını seferber etmesini emir olarak alan hukukçu, bürokrat, gazeteci, araştırmacı kimlikli ne kadar alınlarında satılık yazan yaratıklar varsa aynı lakırdıları kurulmuş robotlar gibi tekrarlıyorlar.

Biz hiçbir adaya hangi siyasal çizgide olup olmadığına bakmazsızın şu sorularımızı soracağız:

1-Dört yıllık üniversite diplomanızı görmek istiyoruz. 

2-Servet beyanınızı aile fertleri dahil kamuoyu ile paylaşmalısınız. 
'' Banim tek servetim şu parmağımdaki yüzüktür. Eğer bu yüzükten başka servetim olursa bilin ki...'' Deyip, yan çizmeden, ‘'özelim'' bahanesine sarılmadan, meclisteki parmak fazlalığına bakmadan servetinin kaynağını açıklama dürüstlüğünü istiyoruz.

3- Milli Güvenlik Kurulunun, İstihbarat birimlerinin raporlarına, uyarılarına rağmen; FETÖ cemaatini yargıya, bürokrasiye, orduya, emniyete, demirbaş yapanları korumak için muhalefeti devre dışı bırakarak, komisyon başkanı olarak tescilli FETÖ sevicisini iktidarın parmak çoğunluğuyla seçilmesini geçersiz sayıp, hem de muhalefeti devre dışı bırakmadan yeniden araştırılmasını, suçluları adil yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz.

4- Milletin a...koymayı amaçlayan haramilerin yargı önünde hem ahlaksızlıklarının hem de hırsızlıklarının hesabının sorulmasını istiyoruz.

5-Vatandaşların güvenliğini sağlamakla görevli polislerin, hak arayan gençleri öldürmelerinin, 75 yaşındaki bir kadına arkadan sadistçe saldırıp öldürmeye çalışmalarının hesabını yargı önünde sorulmasını istiyoruz.

6-Kurtuluş Savaşının simgesi Kuvvay-ı Milliye'yi oluşturan yurtları için canlarını vermekten çekinmeyen bir şerefli kurumunu, talancı, parayı ödeyenin tetikçisi olan hırsız ve katillerce kirletilmesine izin verenlerin hesap vermesini istiyoruz.

7-Görevi vatan savunmasında içerde ve dışarıda laik, demokrat cumhuriyetin koruyucusu ve siperi olan bir ordunun Genel Kurmay Başkanının, mafya tetikçileri gibi bir parti Genel Başkanına rakip olacaklara santaj yapma görevine soyunmasının mutlaka hesabının sorulmasını istiyoruz.

8-Türkiye Büyük Meclisinde yıllardır iktidar partisinin yetkiliklilerinin, muhalefet parti başkanlarının neredeyse unutturduğu ''sayın'' sözcüğü yerine yüzümüzü kızartacak; ''Çukur'', şerefsiz, zürriyetsiz, terbiyesiz, ağzından salyalar akıyor, hırsız'' gibi sözcüklerin yanında yazmaya utandığımız hakaretleri edenlerin, sonradan hiçbir şey olmamış gibi sarmaş dolaş olmalarının hangi karşılıklı ödünleri nelerin karşılığında verdiklerini bilmek istiyoruz.

İroni değil, medeni, çağdaş, karakter sahibi bir iktidar ve örnek bir parlamento istiyoruz...
İnancı, etnik kökeni ne olursa olsun...karakterli olsunlar istiyoruz...
Dürüst, insancıl ve yurtsever olsun istiyoruz...
Zor mu?

Yıldız AKALIN
  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir