YENİ HAVALANI

Her güzel olay insanların takdir anlayışına göre değişir.

Örneğin: yeni yapılan İstanbul havalimanı, birçok kişiye ve yolcuya göre fevkalade güzel. Dünya’nın en büyük hava limanına sahip olmak ve oraya uçmak çok güzel bir duygu olmasına karsın eski ve kullanılmayan Atatürk Havaalanı yakınında olan çok kısa bir sürede ulasan yolculara göre yeni İstanbul havaalanına karsı nefret ifadelerini kullanmakta ve gayrimemnun görünmektedirler.

Yeni havalanın çok büyük olması ve ilk defa İstanbul ve İstanbul üzerinden Anadolu’nun diğer vilayetlerine uçacak yolcular için bir kargaşa konusu söz konusu olmaktadır.

Yeni havaalanı yönetimi buna da bir çare bulmuş günü her saatinde yolculara yardımcı leylak renkli tişörtlü (Bana sor yazıyor tişörtte) 30 yakın danışma memuru görevlendirilmiştir. Kargaşa yaşayan yolcular bu leylak renkli tişörtlü görevlilerden her an yârdim talep edebilirler.

İstanbul ile ilgisi olmayan ve hatta su ana kadar uçak yolculuğu yapmayan kişiler bile yeni havaalanını görmek için günübirliğine İstanbul yeni havaalanına uçak yolculuğu yaparak meraklarını gidermekte ve takdir hislerini belirtmektedirler.

Her konuda küçük ve önemsiz görülen Türkiye dünyanın en büyük havaalanını çok kısa bir zamanda inşa etmiş ve uçuşları gerçekleştirmiştir. Oysa yasadığımız Berlin ‘de yeni Schönefeld havaalanının 10 yıla yakın bir zamanda birçok eksiklikler yanında yangın tertibatı yapılamamış ve havaalanı uçuşlara açılamamıştır.

Televizyon gazetesi olan Haber-com her zaman olduğu gibi bugün de İstanbul yolcularımıza yol göstererek yardımcı olmaya çalışacaktır.

Aşağıdaki listede İstanbul yeni havaalanına hangi semtlerinden kalkan otobüsler ve hangi güzergâhları belirtilmektedir. Bu bağlamda Haber-com Türkiye ‘ye ucan yolcularımıza iyi yolculuklar dilemektedir.

Sağlıcakla kalın

H2 MECİDİYEKÖY – İSTANBUL HAVALİMANI hattı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan – Nurtepe – Hasdal- Kemer Yolu- Orman Yolu- Kıyı Emniyeti- İhsaniye Kavşağı- İstanbul Havalimanı

Gümrük- 4.Cadde – Rumeliler- Atatürk Mahallesi- Demirciler Sitesi- İstanbul Havalimanı

H4 ATATÜRK HAVALİMANI- İSTANBUL HAVALİMANI hattı

Atatürk Havalimanı - Başakşehir Metrokent - İstanbul Havalimanı

HAVAİST hatları ve durakları:

İST1 YENİKAPI - İSTANBUL HAVALİMANI hattı

Yenikapı İDO - Bakırköy İDO - Kuleli - Başakşehir Metrokent - İstanbul Havalimanı

İST2 TÜYAP - İSTANBUL HAVALİMANI hattı

TÜYAP - Cumhuriyet Mahallesi - Marmara Park - Bahçeşehir Merkez - İstanbul Havalimanı

İST7 KOZYATAĞI METRO - İSTANBUL HAVALİMANI hattı

Kozyatağı Metro – Ümraniye Tepeüstü - Kavacık Köprüsü - İstanbul Havalimanı

İST19 TAKSİM – BEŞİKTAŞ – İSTANBUL HAVALİMANI hattı

Taksim Abdülhakhamit Caddesi - Beşiktaş İETT Peronlar - Zincirlikuyu Metrobüs - 4. Levent Metro - İstanbul Havalimanı

İST3 15 TEMMUZ DEMOKRASİ OTOGARI (ESENLER) - ALİBEYKÖY CEP OTOGARI - İSTANBUL HAVALİMANI hattı

15 Temmuz Demokrasi Otogarı - Alibeyköy Cep Otogarı - Hasdal - Göktürk (Emniyet Amirliği) İstanbul Havalimanı

YORUM EKLE

banner324

banner323

banner320

banner321