VENEZUELA

Günlerden beri Venezuela`daki karşı devrimciler ve muhalefetin yaptığı protestolarla yatıyoruz muhalefetin yaptığı protestolarla kalkıyoruz.
 
Bu Venezuela’nın iç meselesi ister protesto eder. İsterse İktidardaki hükümete yardımcı olur. Bu konu Venezuela’nın dediğimiz gibi iç meselesidir. Ama, Mahallenin kabadayısı, Külhanbeyi, Kendisini Dünya Jandarması olarak lanse eden Amerika Birleşik Devletleri`ne ne oluyor ki, protesto ve kargaşa yaratan anamuhalefet partisi liderini, Venezuela’nın Başkanı olarak tanıyacağını iddia ediyor.
 
Konu gayet basit, Venezuela’nın yer altı zenginliğine sahip olma isteyişidir.
 
Daha önce bu filimler görmüştük. Irak’ın petrollerini ele geçirmek için, Irak’ta atom başlıklı füzelerin ve atom bombalarının olduğunu iddia ederek Irak’a saldırmış ve o güne kadar her şey düzenli olan Irak’ta savaş sonrası Irak in petrollerini ele geçirmesi halinde de Irak in bölünmesine neden olmuş ve Irak halkının fakirleşmesine ve perişan olmasına sebep olmuştur.
 
Oysa, Saddam Amerika Birleşik Devletinin, Atom bombası iddiasına, Irak verdiği cevapta, gelin ve kontrol edin, Irak da Atom başlıklı füze ve atom bombası yoktur cevabini hiçe saymış ve varlığı ile yokluğu belli olmayan ve Amerika Birleşik Devleti askeri gücü karşısında varlık gösteremeyip mağlup olmuşlar ve Amerika Birleşik Devletleri Irak’ta basta petrol olmak üzere ülkeye hâkim olmuştur.
 
Amerika Birleşik Devletinin Irak’a yaptığı acımasız müdahaleye, Libya Lider Kaddafi Arap ülkelerine seslenerek, bugün Irak’a ve Saddam yapılan hareket bize de yapılabilir demesinden kısa bir sürede Libya da karışıklık cikmis, Kaddafi devrilmiş ve Cani, katil Libyalı tarafından makatına kirik sise sokulmak suretiyle acı içinde hayatına son verilmiştir.
 
Bütün bunlar, Amerika Birleşik Devletinde yaşayan ve Dünyada üç milyar insan in gelirine es değerde geliri 3   acımasız aç gözlü ben ve ailem yaşasın geri kalanlar gebersin diyebilen gayri insani aile içindir.
 
İşte bu gelirleri 3 milyar insanın gelirine es değerde ilan 3 aile, Venezuela’nın yer altı zenginliklerine göz dikmişler her türlü melaneti yaparak Venezuela’yı kıskaca alarak içerideki piyonlarını da kullanarak da Venezualiyi ekonomik baskı altına almışlar, halkta, hükümet ve Başkan Maduro`yi zor duruma sokmuşlardır.
Peki, İngiltere’ye, Fransa’ya Almanya’ya ve Avustralya ne oluyorsa Venezuela’nın islerine karışıp sözde kukla muhalefet Liderini Venezuela Başkanı olarak tanıyacaklarını belirtiyorlar. Onlarda da Venezualini başına geçirilecek bir kukla hükümetten talan edilen Venezüella’da payına düşeceklerini alma düşüncesinde olsalar gerek.
 
Önemli olan nedir biliyor musunuz, Dünyada bu kadar sosyalist varken sayıları İki elin on parmağından az olan Sosyalist ve Komünist ülke Rusya ve Kızıl Cin haricinde kimsenin bu kanunsuz, bir devletin iç islerine müdahalesine ses çıkarmamalarıdır. Olacak şey değil bunca Emperyalist Ülke Amerika Birleşik Devletleri’nin karşıtı olan Sosyalistlerin ve komünist görüşlülerin sessiz kalmalarıdır.
 
Neyse ki, Vatan Partisinin öncülüğünde Berlin’de, Emperyalist ülke basta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere yapılan protesto gösterisi yüreğimize su serpmiştir.
Son sözümüz, kendisini Sosyalist ve Sosyal Demokrat olarak tanımlayan kişiler bu gayri hukuki ve bir devletin iç islerine karışan devletlerde protesto gösterileri yapıp, yaptıkları bu gayri hukuki müdahalenin hukuki olmadığını duyurmaktır.
 
Sağlıcakla Kalınız

 
YORUM EKLE

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321