banner216
Öne Çıkanlar CHP Obama Oranienplatz AKP Şişli FETÖ

Yabancı turistler Türkiye'yi güvenli görüyor

Türkiye'nin güvenli olduğunu, herhangi bir sorun yaşamadıklarını anlatan turistler, ülkelerine döndüklerinde arkadaşlarına Türkiye'ye gitmeleri tavsiyesinde bulunacaklarını söylüyor.

banner197
Yabancı turistler Türkiye'yi güvenli görüyor

 

Yabancı turistler Türkiye'yi güvenli görüyor

Türkiye'nin güvenli olduğunu, herhangi bir sorun yaşamadıklarını anlatan turistler, ülkelerine döndüklerinde arkadaşlarına Türkiye'ye gitmeleri tavsiyesinde bulunacaklarını söylüyor.

Yılda yaklaşık 2,5 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya bölgesini ziyaret eden çok sayıda yabancı turist, Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu, ziyaretlerinde herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirterek, ülkelerine döndüklerinde arkadaşlarına olumlu izlenimler aktaracaklarını söyledi.

ABD'den Kapadokya'ya gelen Timmy Myers, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelmeden önce politik olaylar nedeniyle Türkiye'ye ön yargıyla baktığını ancak düşüncesinin değiştiğini anlattı.

Türkiye'nin ve Kapadokya'nın doğal güzelliğine hayran kaldığını aktaran Myers, "Türkiye muhteşem bir ülke, söylenenlerin aksine geldiğimde herhangi bir problem ve sorunla karşılaşmadım. Buraya gelmekten dolayı çok mutluyum. Kapadokya, doğayla iç içe ve güvenli bir bölge. Ülkeme döndüğümde arkadaşlarıma Türkiye'ye gelmelerini tavsiye edeceğim" diye konuştu.

Kuveyt vatandaşı Şerife Habash da Türkiye'yi her yıl ziyaret ettiğini dile getirerek, "Türkiye'yi çok seviyorum. Ziyaretlerimde İstanbul, Kapadokya, Bursa ve Antalya'yı gezme imkanım oluyor. Türkiye oldukça güvenli bir ülke. Ülkemdeki insanlara da buraya gelmeleri ve görmeleri konusunda tavsiyede bulunacağım" ifadesini kullandı.

Çinli turist rehberi Liu Xiao Lan da daha önce de geldiği Kapadokya'yı çok sevdiğini ve çok sayıda Çinli'nin Türkiye'yi ziyaret ettiğini kaydetti.

Yu Nan da Kapadokya'ya ilk kez geldiğini belirterek, "Burası çok güzel bir yer. İnsanlar çok samimi. Burayı çok sevdim" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'ye ikinci kez geldiğini aktaran ABD'li Diana Ochoa da Kapadokya'yı ilk kez ziyaret ettiğini ve Türk yemeklerini çok beğendiğini dile getirerek, Türk insanının çok sıcak ve samimi olduğunu söyledi.

"Tavsiye ediyoruz"

Alman Turist Larissa Wolf da "Kapadokya çok değişik ve güzel bir yer. Türkiye'yi eski bir yer olarak hayal ediyordum. Almanya'daki tüm arkadaşlarımıza Türkiye'yi tavsiye ediyoruz. Türkiye çok güzel ve güvenli bir ülke. Yabancılar Türkiye'de savaş var sanıyor, aslında öyle bir şey yok" şeklinde konuştu.

Çinli genç turist Maggie Shamy da Kapadokya'da sıcak hava balonuna binerek unutulmaz bir deneyim yaşadığını aktardı.

Bu yıl Türkiye'de çekilen birçok televizyon programının Çin televizyonlarında yayınlandığına dikkati çeken Shamy, "Biz Türkiye'yi televizyon programlarından tanıdık. Bugün kız kardeşim ve arkadaşlarımla Türkiye'yi ziyaret ediyoruz. Türkiye'ye gelmeden önce haberlerden bazı çatışmaların ve olayların olduğunu öğrendik fakat bugün Türkiye'ye geldiğimizde böyle bir şey olmadığını gördük. Herkes yardımsever ve sıcakkanlı" görüşünü paylaştı.

Hindistan'dan Türkiye'ye gelen Dharini Ramaswamy ise "Herhangi bir şey olsa rehberimiz yanımızda. Hiçbir sorun olmayacak. İstanbul'da akşamları gezdik. Orada da kendimizi çok güvende hissettik" değerlendirmesinde bulundu.

ha-ber.com

banner201
Anahtar Kelimeler:
Yabancı TuristlerGüvenli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir