banner216
Öne Çıkanlar Ahmet Başar Şen finalistler Telekomünikasyon Hentbol Faruk Çelik Los Angeles

Turizmcilere gri pasaport verilecek

Turizmcilere yurtdışı temaslarında kolaylık sağlamak amacıyla geçici hizmet pasaportu sağlanabileceği belirtildi

banner197
Turizmcilere gri pasaport verilecek

 

 

Turizmcilere gri pasaport verilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla ve Antalya valilikleriyle meslek birliklerine gönderdiği yazıda, turizm sektöründe faaliyet gösteren meslek birliklerinin talepleri doğrultusunda başkan ve yönetim kurulu üyelerine, yurtdışı temaslarında kolaylık sağlamak amacıyla geçici hizmet pasaportu sağlanabileceği belirtildi.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği (ETİK)'nin çabaları ve önerisiyle Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)'nun girişimleri sonucunda, turizmcilere vize kolaylığı sağlayan ve hizmet pasaportu olarak adlandırılan "gri pasaport" verilecek.

ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, bu kararın kendilerini sevindirdiğini belirterek, "Turizm sektör temsilcileri, birçok toplantıya ve fuara katılırken vize konusunda çeşitli sıkıntılar çekiyordu. Bizim ve turizm sektörü için önemli bir karar. Emeği geçen başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay olmak üzere herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyorum." dedi.

Meslek birlikleri...

Meslek birliklerinden yapılacak hizmet pasaportu başvurularının, makam onayı doğrultusunda il müdürlüklerince değerlendirileceği ifade edildi. Bu kapsamda uluslararası önemli toplantı, görüşme ve benzeri faaliyetlerle fuarlara katılacak birlik başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, hizmet damgalı pasaport düzenlenmesi söz konusu olacak. (Kaynak: Tourexpi)

ha-ber.com

 

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner310

banner311

banner312

banner174

sanalbasin.com üyesidir