THY'ye ''Avrupa'nın en iyi havayolu'' ödülü

Türk Hava Yolları (THY), sivil havacılık hizmet kalitesi ödülleri kapsamında bu yıl da ''Avrupa'nın en iyi havayolu'' ödülüne layık görüldü

THY'ye ''Avrupa'nın en iyi havayolu'' ödülü

 

 

THY'ye ''Avrupa'nın en iyi havayolu'' ödülü

Türk Hava Yolları (THY), sivil havacılık hizmet kalitesi ödülleri kapsamında bu yıl da ''Avrupa'nın en iyi havayolu'' ödülüne layık görüldü

THY Genel Müdürü Temel Kotil, İngiltere'nin başkenti Londra'nın güney batısındaki Farnborough'da yapılan havacılık fuarı kapsamında düzenlenen törende, ''Avrupa'nın en iyi havayolu'', ''Güney Avrupa'nın en iyi havayolu'' ve ''En iyi Premium Ekonomi koltuk'' dallarında THY'nin kazandığı birincilik ödüllerini aldı.

THY, geçen yıl Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen törende de aynı ödülleri kazanma başarısını göstermişti.

Havacılık fuarının devam ettiği Farnborough'da ödül töreni sonrası açıklamalarda bulunan Kotil, ''Yeniden Avrupa'nın en iyi havayolu seçildik. Üst üste ikinci oldu bu. Finalde Luftansa, İsviçre Havayolları ve THY vardı. Geçen yıl da böyleydi. İki yıl arka arkaya bu havayollarının arasından sıyrılarak en iyi havayolu ilan edildik. Bu bizim için bir başlangıç. Ödülün iki defa arka arkaya gelmesi bizi mutlu etti'' diye konuştu.

18 milyon yolcunun internet üzerinden oy kullanarak THY’yi seçtiğini kaydeden Kotil, dünyanın THY’yi beğendiğini söyledi.

Yılın ilk 6 ayında yolcu taşımada THY’nin yüzde 20 büyüdüğünü belirten Kotil, ‘‘Yolcuları uzun uçurma konusunda yüzde 28 büyüdük. Yüzde 28 büyüyen bir hava yolu olarak normalde uçakların boş gitmesi gerekir. Kapasite artırınca yolcu gelmez diye düşünmeyin, 6 puan daha fazla yolcu geldi. Bu dönemde Avrupa’daki hava yolları hep eksi yazdılar’‘ ifadelerini kullandı. ‘‘Türkiye lider bir pozisyonda, İstanbul lider bir şehir. Doğu-Batı köprüsünde ya Doğu sıkıntıya girer, ekonomik kriz olur, ya Batı sıkıntıya girer. Ama ortadaki sıkıntıya girmez, ortadaki Türkiye’‘ diyen Kotil, kendilerinin bunu avantaja çevirdiklerini kaydetti.

THY’nin yolcuları mutlu ettiğini, yolcuların da THY’yi tercih ettiği için büyüdüklerini dile getiren Kotil, yakında dünyanın en büyük hava yolu olacaklarını söyledi.

Skytrax tarafından 1999 yılından bu yana verilen ‘‘Dünya Hava yolları Ödülleri’‘, 100 farklı ülkeden 18 milyon hava yolu müşterisinin katıldığı anket sonucu belirlendi.

ha-ber.com 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2012, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner322

banner324

banner323

banner320

banner321