banner216
Öne Çıkanlar ABD Almanya Berlin Dağcılar TBMM Ramzan

''Teskeremden Evvel Vurdular Beni''

Usta yorumcu Haluk Özkan şehitlerimize ithafen hazırlamış olduğu ‘’Teskeremden Evvel Vurdular Beni’’ isimli yeni eserle şehitlerimizin acısını, ağıtını dile getiriyor.

banner197
''Teskeremden Evvel Vurdular Beni''

 
''Teskeremden Evvel Vurdular Beni''

Usta yorumcu Haluk Özkan şehitlerimize ithafen hazırlamış olduğu ''Teskeremden Evvel Vurdular Beni’’ isimli yeni eserle şehitlerimizin acısını, ağıtını dile getiriyor.

Büyük usta Haluk Özkan’dan;
Yürüdü tren de yolda eğlenmez  
Derdim çoktur memlekete söylenmez  
Tükendi cephanem geriden gelmez  
Teskeremden evvel vurdular beni … 

Ülkemiz son zamanlarda karanlık bir süreçten geçmekte. Yaşanan katliamlar, terör olayları ve toplumsal felaketler gündemimizden düşmüyor. Bu olaylar ülkemizde yaşayan herkesi derin bir üzüntüye sevk ediyor. 

Ülkemiz de ve Dünya da terörün ana amacı çok açıktır ki; hayatı her alanda durdurmayı amaçlar. Müziği susturun çağrısı yapanlar bilmelidir ki "yas tutma" adına hayatın durdurulması çağrısı yapmaktadırlar. Terörün istediği ortam tam da, budur işte!

Müzik hayatın her alanında hatta; dakikalarında bizimledir. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, ağıtlarımız müzik ile dile getiririz.  Biz toplum olarak sevinçlerimizi, ağıtlarımızı, türkülerle şarkılarla, sanatla dile getiren nadir toplumlardanızdır. İşte bu yüzden; Acıyla yoğrulmuş toplumların ağıtları da yürek yakar…Usta yorumcu Haluk Özkan şehitlerimize ithafen hazırlamış olduğu ‘’Teskeremden Evvel Vurdular Beni’’ isimli eserle şehitlerimizin acısını, ağıtını dile getiriyor.

Toplumsal duyarlılığıyla bilinen ve sanat hayatında bir duruşu olan nadir sanatçılardan biri olan Haluk Özkan, ‘’Teskeremden Evvel Vurdular Beni’’ adlı eserin her zaman olduğu gibi yine müzik aranjmanlarını ve klip çalışmasının yönetmenliğini kendisi üstlendi.
Klip çekimlerinde tüm ekibin gözyaşlarına boğulduğu bu çalışmanın, stüdyo kayıtları Black and White –İstanbul da, Miks ve Editleri Almanya da Stüdyo Hannover de gerçekleştirildi.

Sanatçıya stüdyo ve klip çalışmasında; Türkiye’nin hatırı sayılır birçok önemli ismi destek verdi.

ha-ber.combanner201
Anahtar Kelimeler:
Haluk Özkanşehitlerimiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir