banner269
Öne Çıkanlar Almanya ABD Merkel Berlin Suriye IŞİD

''Terörle mücadele son terörist silahını bırakana kadar sürecek''

İçişleri Bakanı Altınok, terörle mücadeleyi son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini söyledi.

banner197
''Terörle mücadele son terörist silahını bırakana kadar sürecek''

 
''Terörle mücadele son terörist silahını bırakana kadar sürecek''

İçişleri Bakanı Altınok, terörle mücadeleyi son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini söyledi.

İçişleri Bakanı Selami Altınok, terörle mücadeleyi son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini ve Türk milletinin bu süreçte, vatanın ve milletin bağımsızlığı için canını veren şehitleri hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

Altınok, Erzurum programı kapsamında, İl Jandarma Bölge Komutanlığı ve Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesini ziyaretinde Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'den çalışmalar hakkında bilgi alan Altınok, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle mücadeleyi, son terörist silahını bırakıp teslim olana kadar sürdüreceklerini söyledi.

Altınok, terörle mücadelede şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet dileyerek, şöyle konuştu:

"Daha önce görev yaptığım İstanbul Emniyet Müdürlüğünde de zaman zaman verdiğimiz şehitlerimizin olduğu mücadele sırasında yüreğimiz yandı. Onların ailelerine, milletimize, evlatlarına başsağlığı diliyorum. Onların anne ve babaları bizim anne ve babamız, evlatları evladımızdır. Türk milleti bu bedeli ödeyen, çok büyük bedel ödeyen, bu vatanın ve milletin bağımsızlığı için canını veren şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacak. Evlatlarını kendi evladımız gibi kucaklayacağız ve yanımızdan hiçbir zaman ayırmayacağız."

Terörle mücadeleyi ne şartta olursa olsun sonuna kadar, hukuk kuralları içerisinde yapmaya devam edeceklerini belirten Altınok, şöyle devam etti:

"Teröristle vatandaşı ayırarak, teröristle mücadele etmeye, onları devletin otoritesini tanıyacağı noktaya kadar mücadeleyi devam ettirmeye gayret edeceğiz. Kolay bir olay değildir. Bir yandan vatandaşlarımızı zarar görmemesi için bu olayların dışında tutmaya gayret ediyoruz, bir yandan da terörle mücadele ediyoruz ve bunu demokratik hukuk kuralları içerisinde yapıyoruz. Emniyetimiz, jandarmamız, silahlı kuvvetlerimiz cansiparane bir şekilde 24 saatlerini vererek bu mücadeleyi veriyorlar."

Bakan Altınok, daha sonra Erzurum Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

ha-ber.combanner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner291

banner301

banner272

banner276

banner274

banner275

banner192

banner174

sanalbasin.com üyesidir