banner216
Öne Çıkanlar Berlin Türkiye Almanya terör FETÖ Thomas Specht

Teröristler Kars'ta tır şoförlerini alıkoymuş

Kars'ın Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı yakan terör örgütü mensuplarının, 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

banner197
Teröristler Kars'ta tır şoförlerini alıkoymuş

Teröristler Kars'ta tır şoförlerini alıkoymuş

Kars'ın Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı yakan terör örgütü mensuplarının, 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduktan sonra serbest bıraktığı öğrenildi.

Kağızman ilçesinde yol kesen ve 13 aracı ateşe veren terör örgütü üyelerinin, bir süre alıkoyduklarıtır şoförlerini örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirtildi.

Terör örgütü PKK mensubu yaklaşık 30 kişinin, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde araçları ateşe vermesinin ardından ekili arazi ve bölgedeki otların da tutuştuğu bildirildi.

Terör örgütü üyelerinin, araçlarından indirdikleri 9 tır şoförünü götürdükleri dere kenarında bir süre alıkoyduğu, örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktığı belirlendi.

Durdurdukları yolcu otobüslerindeki yolculara da terör örgütü propagandası yapan teröristlerin, bazı otobüslerin bölgeden geçmesine izin vermediği, Iğdır'dan İstanbul'a giden birini geri döndürdüğü öğrenildi.

"Araçlarımızı ateşe verdiler"

Olayın mağdurlarından bir otobüs şoförü, yollarının eli silahlı kişiler tarafından kesildiğini belirterek, "Araç yolcu otobüsü olduğu için biraz geri çıkarmamızı istediler, biz de geri çıktık. Daha sonra tırları ateşe verdiler, yaktılar" dedi.

Teröristlerce aracı yakılan tır şoförlerinden biri de eli silahlı grup tarafından durdurulduğunu ifade ederek, "Telefonlarımızı ve kimliklerimizi elimizden aldılar. 'İnin araçtan' dediler, herkesi indirdiler. 'Biz araç yakacağız, özellikle tır yakacağız' dediler. Sonra da araçlarımızı yaktılar" diye konuştu.

Bir diğer tır şoförü de aracının kayısı yüklü olduğunu kaydederek, yaşadıklarını "(Tır şoförleri ayrılsın) dediler. Bizi aşağıda derenin dibine topladılar, sonra da araçlarımızı ateşe verdiler" dedi.

Kağızman ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü PKK mensupları, Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Zeraphane mevkisinde durdurdukları 8 tır, bir LPG tankeri, 2 pikap ve 2 otomobili ateşe vermişti.

Ulaşım kontrollü sağlanıyor


Öte yandan, terör örgütü PKK mensubu yaklaşık 30 teröristin, gece saatlerinde Kağızman-Iğdır-Erzurum karayolunun Çayarası köyü Gavalık Tepe mevkisinde durdurarak ateşe verdiği araçlar, günün ilk ışıklarıyla yol kenarına çekildi.

Ulaşımın kontrollü sağlandığı karayolunda araç sahipleri de bölgeye gelerek yanan araçları olay yerinden kaldırmaya başladı.

Jandarma özel harekat timleri de teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonlarını sürdürüyor.

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir