banner216
Öne Çıkanlar CHP Obama Oranienplatz AKP Şişli FETÖ

Terör operasyonunda 1050 kişiye gözaltı

Başbakanlık, DAEŞ, PKK ve DHKP-C'ye yönelik operasyonlarda şu ana kadar bin 50 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

banner197
Terör operasyonunda 1050 kişiye gözaltı

 

Terör operasyonunda 1050 kişiye gözaltı

Başbakanlık, DAEŞ, PKK ve DHKP-C'ye yönelik operasyonlarda şu ana kadar bin 50 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Başbakanlıktan, DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonların yurtiçinde ve sınır ötesinde sürdürüldüğü, yurt içinde 34 ilde bu örgütlere yönelik yapılan operasyonda da bin 50 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal güvenliğini, güvenlik güçlerini hedef alan, sivil vatandaşlarının huzur ve emniyetini tehdit eden DAEŞ, PKK ve DHKP-C terör örgütlerine yönelik operasyonların yurtiçinde ve sınır ötesinde sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "26 Temmuz 2015 tarihinde icra edilen hava harekatında PKK terör örgütünün kullandığı sığınak, barınak, depo, lojistik nokta ve barınma alanları ile mağaralar, modern ve klasik mühimmatla vuruldu" ifadesine yer verildi.

"34 ilde operasyon yapılmıştır"

Yurtiçinde de Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimlerince söz konusu terör örgütlerine yönelik operasyonların yürütüldüğüne işaret edilen açıklamaya, şöyle devam edildi:

"Devam eden soruşturmalar çerçevesinde, 27 Temmuz 2015 tarihi itibariyle DAEŞ terör örgütü, PKK terör örgütü ve iltisaklı yapılanmalar ile diğer marjinal sol örgütlere karşı yapılan çalışmalarda, terör örgütlerinin talimatları doğrultusunda kamu düzenini tehdit eden yasadışı faaliyetlerde bulunan, vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize karşı silahlı eylem gerçekleştiren veya eylem hazırlığı içinde olduğu değerlendirilen çok sayıda kişiye yönelik eşzamanlı olarak 34 ilde operasyon yapılmıştır. Bu kapsamda şu ana kadar terör örgütleri ile ilişkili görülen toplam bin 50 kişiye gözaltı işlemi uygulanmıştır. Gözaltına alınanlar hakkında adli süreç devam etmektedir."

"Ülkemizin ulusal güvenliğine yönelik saldırılar ve terörizme karşı aldığımız önlemler hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. Maddesi çerçevesinde NATO Konseyi toplantıya çağrılmıştır" ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dışişleri Bakanlığı dost ve müttefik ülkeler ile uluslararası örgütler nezdinde gerekli girişimleri sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışından kaynaklanan terör tehditlerine yönelik mücadele ayrım gözetmeksizin karalılıkla devam edecektir."

ha-ber.com

banner201

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner307

banner308

banner309

banner310

banner311

banner312

banner313

banner174

sanalbasin.com üyesidir